Casa din containere sau structura metalica ? pro si contra

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Drerd
    Incepator
    • 20.feb.2020
    • 4

    Casa din containere sau structura metalica ? pro si contra

    Salut domnilor si doamnelor ,

    De ceva timp caut sa-mi iau o casa , am vazut cateva insa nu mi-au placut , ba sunt facute pentru vanzare , ba sunt prea mari si scumpe etc..

    Ma gandeam sa iau un teren si sa contractez o firma sa-mi ridice un proiect care sa-mi placa ,

    M-am uitat la variantele pe containere /structura metalica , pentru ca se ridica relativ repede in comparatie cu o casa clasica , si preturile ar fi mai mici .

    Din ce am citit , cele pe structura metalica sunt mai expuse la incendii , si au anumite probleme cu transmiterea vibratiilor prin podele . Cele din containere ar avea durata de viata mai mica (30 ani) , asta nu inteleg de ce pentru ca sunt facute din material foarte rezistent .

    Puteti sa-mi spuneti va rog din perspectivele voastre ce ati alege daca ati fi in locul meu ?


  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    Gandeste o casa pe gustul tau, nu trebuie sa cumperi facute la gramada. Pare simplu dar si la containere este bataie de cap plus ca nu va fi generoasa in anumite zone. Pot fi o solutie limitata dar nu pot egala casa clasica.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    Procesare...