Pret casa la gri

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ChipCip
    Incepator
    • 10.apr.2020
    • 5

    Pret casa la gri

    Salut! Aveti idee cam cat ar ajunge manopera la gri la o casa parter + etaj de aprox 200 mp (parter cam 108 mp si etaj cam 90mp, majoritatea peretilor vor avea geamuri mari, multiple, in plan este inclus si garajul deci un perete va fi doar usa de la garaj cu lungimea de 4 metri). Doar manopera, materialele intentionez sa le achizitionez eu. Multumesc!
  • popa adrian 68
    Incepator
    • 23.ian.2020
    • 5

    #2
    Salut,
    Daca ai gasit meseriasi ``subtire``la pret,spune.mi si mie unde i-ai gasit.Mie mi-a cerut numai pe o fundatie de 40mp 30mii euro.......de parca la mine cresc banii pe gard !Cei care cititi nu icepeti cu; depinde ,trebuie,etc.Este o simpla fundatie !

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12204

      #3
      Postat în original de popa adrian 68
      Salut,
      Daca ai gasit meseriasi ``subtire``la pret,spune.mi si mie unde i-ai gasit.Mie mi-a cerut numai pe o fundatie de 40mp 30mii euro.......de parca la mine cresc banii pe gard !Cei care cititi nu icepeti cu; depinde ,trebuie,etc.Este o simpla fundatie !
      O simpla fundatie ? Ai un desen ????
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • Tina20
        Incepator
        • 21.sep.2020
        • 5

        #4
        Salutare! Si noi in mai putin de 1 luna incept constructia casei mult visaTe, P+1, cu 3 placi de beton.
        Daca ma puteti ajuta cu un sfat/parere ne-ar prinde bine, in proiect avem la zidarie, Porotherm Robust de 30 pt exterior, ia la interior Porotherm de 15, intrebarea este daca ar fi ok sa schimb Porotherul cu Durotherm- aceleasi dimensiuni, e mai ieftina un pic... cel putin cea de interior de la Durotherm , am gasit un de 14 cm care e f avantajoasa.
        Ce parere aveti de Durotherm , credeti ce e ok sa fac aceasta modificare ? Multunesc anticipat

        Comentariu

        Procesare...