Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Geo Nita
    Incepator
    • 14.mai.2014
    • 13

    Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

    Aducem MAGIA CINEMATOGRAFULUI in casa dvs ! - Cum ar fi sa aveti propria dvs. sala de cinema ? . . . sau sa va amenajati casa la un nivel de calitate cu adevarat profesionist?

    Proiecte deosebite de amenajari personalizate executate de o echipa condusa de profesionist licentiat audio-video.
    Peste 17 ani de experienta in amenajari interioare de la A la Z.

    In majoritatea situatiilor cand urmarim un film sau ascultam muzica nu acordam importanta cuvenita " amanuntelor" care in realitate sunt cele ce confera acea senzatie spectaculara, atat de cautata de cinefili si audiofili.


    Executam :

    - amenajari interioare de orice tip de la A la Z (orice tip de renovari, instalatii electrice- sanitare- termice, restaurari, mobila etc. )

    - retelistica si compatibilizari de echipamente audio- video- multimedia,

    - dispozitive de protectie electronica si cablari,

    - sunet surround 5. 1 - 7. 1, THX, Hi- Fi, 3D,

    - tratamente acustice si amenajari de la A la Z a unei sali Home Cinema dupa toate regulile,

    - iluminari de atmosfera (cer instelat), diverse alte lucrari.

    (o simpla cautare pe Youtube, cu cuvintele " Home Theater" va exemplifica despre ce este vorba).

    Preturi rezonabile pentru proiecte si finisaje de top . Evaluarea lucrarii este GRATUITA!
    Este primul pas pe care- l faceti spre a intra in clubul exclusivist al celor care doresc sa perceapa arta la adevarata ei valoare, intr- o atmosfera caracterizara de stil si confort.

    Anunt pt. Bucuresti si zone limitrofe (nu se exclude si eventualitatea unei posibile deplasari in tara). Multumesc.
    Intrati si pe site:www,cinemapersonal.ro

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	pag1_zpsd033dc2b.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	61,5 KB 
ID:	638898
    Ultima editare de Geo Nita; 14.mai.2014, 14:02.
    "Gusturile nu se discuta!"....dar ele se pot dezvolta, educa si rafina!
  • adrianadrian
    Incepator
    • 23.apr.2014
    • 12

    #2
    tu practic vrei sa ne ceri bani pentru ca ne dai sfaturi sau cum ca eu nu inteleg acest topic

    si plus de asta trebuie sa ai o incapere destul de mare ca sa poti sa faci un cinema cum trebuie daca bagi in scule 1000 de milioane si camera ta este de 4 pe 4 metri si mai vrei sa faci si o sala de forta in ea avizi unuia de pe aici eu ma duc in sala de forta sa imi las transpiratia pe acolo si dupa jumatate de ora ma duc sa ma uit la film in aceasi camera sa fiii nebunnn sa faci treaba asta

    si una peste alta eu as vrea sa fac o retea hdmi in casa de la un calculator sa trimit semnal la 4 tv ce zici de treaba asta televizoarele sunt loate sunt noi smart tv calculator este luat este mini pc cu un procesor i5 si cu intrari display port si hdmi pot schimba calculatorul si sa iau altul daca ai putea sa ma sfatuiesti ar fi super ok!!! iti stau la dispozitie pt alte detali defapt iti pot spune toate detaliile

    Comentariu

    • FilipT
      Membru marcant
      • 15.feb.2009
      • 673

      #3
      Răspuns la: Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

      Siteul nu merge deoarece e pus o virgula in loc de punct. Mai este de dezvoltat la el, plus ca sunetul ala nu il poti opri si devine enervant la un moment dat....

      Comentariu

      • Geo Nita
        Incepator
        • 14.mai.2014
        • 13

        #4
        "tu practic vrei sa ne ceri bani pentru ca ne dai sfaturi sau cum ca eu nu inteleg acest topic": sfaturile sunt gratuite, o posibila realizare practica a unui proiect, nu...

        "si una peste alta eu as vrea sa fac o retea hdmi in casa de la un calculator sa trimit semnal la 4 tv ce zici de treaba asta televizoarele sunt loate sunt noi smart tv calculator este luat este mini pc cu un procesor i5 si cu intrari display port si hdmi pot schimba calculatorul si sa iau altul daca ai putea sa ma sfatuiesti ar fi super ok!!! iti stau la dispozitie pt alte detali defapt iti pot spune toate detaliile" : astept detaliile.

        Postat în original de FilipT
        Siteul nu merge deoarece e pus o virgula in loc de punct. Mai este de dezvoltat la el, plus ca sunetul ala nu il poti opri si devine enervant la un moment dat....
        Am vazut si eu chestia cu virgula, nu pot s-o dreg. Multumesc de vizita pe site, este facut acum vreo 3 ani, vis-a-vis de chestia cu dezvoltarea site-ului o detaliere n-ar strica dar una mai pentru un neprofesionist it.
        "Gusturile nu se discuta!"....dar ele se pot dezvolta, educa si rafina!

        Comentariu

        • adrianadrian
          Incepator
          • 23.apr.2014
          • 12

          #5
          Răspuns la: Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

          bun... si sfaturile sunt?

          Comentariu

          • Geo Nita
            Incepator
            • 14.mai.2014
            • 13

            #6
            Răspuns la: Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

            Postat în original de adrianadrian
            bun... si sfaturile sunt?
            Mai zici tu :
            "...iti stau la dispozitie pt alte detali defapt iti pot spune toate detaliile"
            ...sunt un pic confuz!??

            Nu dau "sfaturi" nimanui dar imi pot folosi experienta pentru a exprima o parere personala la subiect si la obiect. ...de aceea am nevoie de detalii.
            Ultima editare de Geo Nita; 25.mai.2014, 10:54.
            "Gusturile nu se discuta!"....dar ele se pot dezvolta, educa si rafina!

            Comentariu

            • adrianadrian
              Incepator
              • 23.apr.2014
              • 12

              #7
              chiar am nevoie sa imi spuna cineva parerea despre ce tampenie vreau eu sa fac
              am 4 smart tv unul este 3D iar restu sunt fara 3D
              am un calculator un Compaq 8200 Elite Ultra Slim care il pun in living si primul port (display port) il voi folosi la tv din living si cel deal doilea port(tot displayport) il voi folosi sa ma duc intr-un swich hdmi de 1in si 3 out (lungimea cablului va fi de 10m) apoi voi distripui la cele 3 televizoare semnal lungima cablurilor va fi 10-15-sau 20 m

              pot schimba calculatorul si sa fac unu cum vreau eu sau sa cumpar unul facut deja
              vreau sa vad si 3D la cel din living si la celalalte tv sa vad un film normal(HDastai normalul pt mine) sau sa ascult muzica etc

              Comentariu

              • Geo Nita
                Incepator
                • 14.mai.2014
                • 13

                #8
                Răspuns la: Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

                ce inteleg eu din toate spuse de tine:ca ai un computer destul de ok, care va rula 2 fisiere independente (film-muzica) si pe care le vrei distribuite prin 2 porturi de iesire (hdmi?) - unul in living pe care sa-ti ruleze un film 3d de exemplu (pt. ca-ti permite si tv-ul...) + celalalt intr-un spliter 1in 3out pe alte 3 tv-uri (tot hd cred, nu?) pe care vei urmari filme in format hd.
                Cu ascultatul muzicii la tv este cam un ....nonsens (tv-ul este sa predestinat vizionarii nu sa asculti la el muzica).

                Ce vrei tu este perfect realizabil, nimic sofisticat: poti viziona un tip de continut pe 1 tv si alt tip de continut pe celelalte 3 (acelasi pe toate 3). Succes!
                Ultima editare de Geo Nita; 25.mai.2014, 19:38.
                "Gusturile nu se discuta!"....dar ele se pot dezvolta, educa si rafina!

                Comentariu

                • adrianadrian
                  Incepator
                  • 23.apr.2014
                  • 12

                  #9
                  pc are doua iesiri display port 2 si 2 hdmi se zice ca portul display port este mai de calitate de aceea am preferat dispaly portul dar eu sfarsesc cu hdmi... nu neaparat muzica videoclip filme un youtube la toate 4 televizoarele am home cinema la cel din living 7.1 si l-a restu 5.1
                  si nu m-am gandit la ce ai zis tu sa pot rula pe cel din living un film si la celalalte 3 sa pot sa ma uit la videoclupuri se va suprapune audio. cred eu! filmu cu videoclipurile... sau sa ma uit la doua filme diferite unu in living si altu la cele 3 hmmm... mi-ai dat putin de gandit cu treaba asta
                  nu cred ca ar merge ca si cum ma uit la doua filme la pc si as vrea intr-o boxa sa se auda un film si in alta alt film
                  sau in hdmi merge sa faci audio separat?!

                  sau ce folosesc eu display port

                  Comentariu

                  • Geo Nita
                    Incepator
                    • 14.mai.2014
                    • 13

                    #10
                    Răspuns la: Camere HOME CINEMA si Auditii muzicale

                    Postat în original de adrianadrian
                    pc are doua iesiri display port 2 si 2 hdmi se zice ca portul display port este mai de calitate de aceea am preferat dispaly portul dar eu sfarsesc cu hdmi... nu neaparat muzica videoclip filme un youtube la toate 4 televizoarele am home cinema la cel din living 7.1 si l-a restu 5.1
                    si nu m-am gandit la ce ai zis tu sa pot rula pe cel din living un film si la celalalte 3 sa pot sa ma uit la videoclupuri se va suprapune audio. cred eu! filmu cu videoclipurile... sau sa ma uit la doua filme diferite unu in living si altu la cele 3 hmmm... mi-ai dat putin de gandit cu treaba asta
                    nu cred ca ar merge ca si cum ma uit la doua filme la pc si as vrea intr-o boxa sa se auda un film si in alta alt film
                    sau in hdmi merge sa faci audio separat?!

                    sau ce folosesc eu display port
                    Man, nu te supara ca intreb...tu nu esti originar roman? ...esti foarte ambiguu si derutant in descrieri si explicatii, mi-e foarte greu sa te urmaresc si sa inteleg ce vrei.

                    Daca placa video are posibilitate de multidiplay, iti deschizi de exemplu cu 2 fisiere si le exporti pe hdmi independent, sunt cateva setari de facut.
                    HDMI este portul (audio-video) cu maximum de calitate la ora actuala. Daca ai 2 astfel de iesiri pe placa ta video, se poate exporta sunet-imagine diferit pe 2 monitoate (tv).
                    Vezi ceva de genu':https://www.youtube.com/watch?v=kgpYLsE2k34
                    Ultima editare de Geo Nita; 25.mai.2014, 22:28.
                    "Gusturile nu se discuta!"....dar ele se pot dezvolta, educa si rafina!

                    Comentariu

                    • adrianadrian
                      Incepator
                      • 23.apr.2014
                      • 12

                      #11

                      Comentariu

                      Procesare...