Caut instalator in Constanta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Raducut123
    Incepator
    • 13.apr.2013
    • 6

    Caut instalator in Constanta

    Dupa cum spune titlul, am nevoie de cineva superpriceput.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Instalatie.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	282,6 KB 
ID:	641699
    Cam asta e instalatia din centrala.Distributia in casa e pe coloane, ca la blocurile vechi.De la centrala, cum se vede pleaca 2 circuite de tur, care alimenteaza 2 coloane.Desi dupa pompa principala e o supapa de sens, cateodata caloriferele din circuitul mai scurt se incalzesc din cauza returului, fara sa mearga pompa principala!!!Termostatul bratara de pe pompa de tur e reglat la 30grade, cel de pe pompa de bypass la 45 grade.Am termostat de ambient intr-o camera reglat la ce temperatura vreau(ziua 22,5 noaptea 21,5).In stanga pozei e boilerul de 200l cu vasul lui de expansiune.Am remarcat ca in anumite situatii, cand merge pompa de boiler, temperatura scade in boiler, si se incalzesc caloriferele de pe circuitul scurt.Mentionez ca la capatul fiecaror coloane sunt 2 calorifere inchise si tur si retur, pentru ca sunt in pod.supapa de sens a fost schimbata acum 3 ani.
    Care e cauza nu imi pot explica.Daca e cineva dornic sa ma ajute, contracost bineinteles, i-as fi recunoscator.
  • Raducut123
    Incepator
    • 13.apr.2013
    • 6

    #2
    Răspuns la: Caut instalator in Constanta

    Din pacate, cred ca nu gasesc instalator priceput prin zona.Toti ,,instalatorii" gasiti sunt carpaci, doar sa ia repede suta de lei.Trag concluzia ca cei buni nu prea au timp de forumuri, trebuie cautati prin alte locuri...

    Comentariu

    • Constantin Cristian
      Incepator
      • 12.ian.2015
      • 14

      #3
      Răspuns la: Caut instalator in Constanta

      Buna ziua. Desi am cont aici, nu prea am timp de stat pe forumuri. In cazul in care va pot ajuta cu ceva,contactatima pe mail : instalatiicomplete@yahoo.com.

      Comentariu

      Procesare...