Caut echipa pentru turnare beton in curte

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mcristi
    Incepator
    • 06.mai.2012
    • 47

    Caut echipa pentru turnare beton in curte

    Buna ziua,

    Am nevoie de o echipa pentru turnarea unor zone de beton in curte (Magurele, Ilfov). Lucrarea consta in:
    1. Placa de beton pentru garaj. Dimensiunea zonei este de 12m x 3.3 m. Placa trebuie cofrata doar la capetele de 3.3m pentru ca pe lungime are in stanga casa si in dreapta gardul cu fundatie din beton. In mijlocul acestei placi vreau un canal pentru vizitare auto cu adancimea de 1.8m, latimea de 1.2m si lungimea de 6m, grosimea peretilor canalului de 15 cm. Nu am nevoie de scari in canal, voi folosi scara metalica.
    2. Placi de beton pentru acces auto. Vor fi doua benzi de beton de latime de 0.5m si lungime de 18m. Grosimea placilor, de 15 cm
    3. Trotuar perimetral in jurul casei, pentru a proteja fundatia de apa. Trotuarul va avea latimea de 1.5m si lungimea totala de 32m.
    4. Optional (in functie de pretul negociat): Borduri de beton cu lungimea totala de ~100 m

    Lucrarea vreau sa o efectuez imediat ce vremea o va permite (temperaturi noaptea de peste 5 grade celsius)

    Lucrarea va include sapaturile de rigoare, pregatirea terenului acolo unde este cazul (terenul nu are panta dar nu este perfect nivelat), cofrarea zonelor ce vor fi turnate (nu am cofraje, asadar ma astept ca pretul cofrajelor sa intre in pretul cerut pentru manopera, ca parte separata din deviz) si turnarea.

    Ma intereseaza sa stiu care este pretul pentru manopera si in cat timp (orientativ) se poate finaliza lucrarea.
    Ultima editare de mcristi; 14.ian.2019, 11:25.
Procesare...