Renovare apartament 3 camere Bucuresti

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cristina_damian
    Incepator
    • 07.mar.2019
    • 2

    Renovare apartament 3 camere Bucuresti

    Buna ziua,

    Incep prin a-mi cere scuze daca postarea nu este conforma cu cerintele site-ului si in caz de neconcordanta, rog administratorul site-ului sa o stearga. Postez aici pentru ca in ultimul timp am citit ceva articole si topicuri de pe misiuneacasa.ro si sper ca poate vor fi oameni care ma pot ajuta, sa ma orientez cu privire la preturi de manopera pentru renovarea unui apartament cu 3 camere in Bucuresti. Stiu ca orice pret se face la fata locului, dar tot ceea ce cer aici este pentru a-mi face o idee pe unde se invart preturile.

    Ma aflu in momentul in care prospectez piata in vederea gasirii unei echipe pentru renovarea unui apartament cu 3 camere, suprafata totala 73m2, bloc din 1984, Bucuresti. Am atasat schita apartamentului, iar mai jos voi incerca sa detaliez ce anume este nevoie de facut ( la prima vedere) pentru ca cineva sa isi faca o idee in mare:

    1. Peretii sunt curati, albi peste tot, au aplicata vopsea valabila care nu se vede a fi impuscata in vreun loc.
    Necesita: Pe cativa pereti va fi nevoie de aplicarea de plasa pentru ca au cateva fisuri subtiri. Aplicare glet, respectiv racairea incarcaturii actuale in vederea indreptarii cat de cat a partilor de perete/tavan care prezinta denivelari foarte mari, mult prea deranjante ( nu doresc de nota 10, stiu cum sunt majoritatea apartamentelor construite din placi/beton in perioada anilor '80 si nu doresc placarea cu rigips doar pentru avea peretii la dreptar/boloboc). Mai sunt cateva zone, aproape de usi unde peretii se vad incarcati mai mult pentru a ajunge la nivelul usilor existente, astfel aceste parti trebuie date jos si pusa tencuiala noua. Usile se schimba toate.

    2. Izolare cu polistiren extrudat a unei suprafete de aproximativ 10 m2.

    3. Scoaterea de faianta din bucatarie ( aplicata in prezent pe toti peretii pana la mijloc).

    4. Scoaterea de faianta din baia mare (aplicata in prezent pe toti peretii pana sus). Wc serviciu nu are placare cu faianta veche.

    5. Scoaterea gresiei in baia mare.

    6. Scoaterea parchetului laminat din cele 3 camere. Se pare ca sub parchet in sufragerie si dormitor mic este linoleum, deci trebuie scos si acesta.

    7. Schimbare instalatie electrica, fara cea sanitara care este deja schimbata.

    8. Placare cu parchet in cele 3 camere + 2 balcoane

    9. Placare gresie peste cea veche in bucatarie, hol si baia mica. Am calculat un necesar de placat cu gresie, pentru tot apartamentul, de 24.44 m2.

    10. Placare cu faianta, in total vor fi 14 m2.

    11. Placare cu parchet laminat, in total vor fi 46.81 m2.

    12. Aplicarea de vopsea valabila alba peste tot pe tavan si pereti.

    Asadar orientativ la ce ma pot astepta?

    Orice sfat ma ajuta. Va multumesc! O zi buna!
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de cristina_damian; 07.mar.2019, 11:58. Motiv: Am uitat sa incarc atasament.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2237

    #2
    Buna Cristina, daca doresti lasa un mail sau telefon pentru contact, pe privat sau aici. Incercam sa gasim un partener de încredere pentru a va realiza lucrarea, baza noastra de date va poate ajuta in acest sens. Vom discuta astfel pe indelete despre proiectul dvs.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • trepaduș
      Incepator
      • 06.oct.2018
      • 3

      #3
      Daca nu a=ti gasit intre timp va pot recomanda 2 baieti veniti recent din Spania, buni meseriasi!

      Comentariu

      • Robert 82
        Incepator
        • 25.mar.2019
        • 4

        #4
        Execut lucrări de renovare interior exterior,gleturi faianță și gresie tencuiala zidărie termosistem rigips lavabila tencuiala decorativa parchet etc pentru mai multe detalii si pentru a stabili un pret impreuna nu ezitati sa ma sunati 0768335812 Robert

        Comentariu

        • cristina_damian
          Incepator
          • 07.mar.2019
          • 2

          #5
          Anuntul nu mai este valabil. Multumesc.

          Comentariu

          Procesare...