Caut mesteri placare cu gresie terasa exterioara casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alex1018
    Incepator
    • 20.apr.2019
    • 35

    Caut mesteri placare cu gresie terasa exterioara casa

    Buna ziua,

    Am o terasa la casa, in Harman, judetul Brasov, neacoperita, de 42 mp (cu trepte cu tot -> sunt 3 zone cu trepte, 2 din ele cu 3 trepte, 1 cu 4 trepte)
    Este ridicata 60 cm de la sol, nefiind nimic construit sub ea: nu am beci, nu am camere dedesubt
    Doresc sa o plachez cu gresie portelanata pentru că cea existentă a sărit, astfel ca am nevoie de oferta completa pentru:
    - scos gresie curenta (42 mp) + soclu existent (10 mp)
    - renivelat placa de beton daca este cazul
    - făcut hidroizolatie buna, durabila, dar de evitat Mapei Mapelastic din cauza costului ridicat
    - pus gresie pe 42 mp (trepte incluse) sau 29 mp terasa + 25 ml treptele
    - pus caramida aperenta de tip klinker in loc de soclul existent (doar sub terasa)
    - fără gresii cu elemente de treapta; ce soluții aveți să nu sară gresia pe trepte? Picurător,
    element metalic în capătul treptei?
    Doresc garantie pentru lucrare si respectarea timingului.
    Am atasat o schita 2D si poze cu starea actuala a terasei.
    Daca aveti deal-uri cu furnizori de materiale: Baumit, Ceresit, Mapei, etc., puteti lua dvs materialele dar voi avea nevoie de transparenta maxima: lista necesar materiale (brand, tip, pret/unitate, nr de unitati necesare (saci, pungi, galeti, etc.) si pret total materiale, factura achizitie materiale. Daca e nevoie de materiale in plus fata de deviz, am nevoie de factura doveditoare pentru fiecare produs extra cumparat.

    Multumesc si o zi buna,
    Alexandru.
    Fișiere Atașate
Procesare...