Meseriasi???

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Cherubino
    Living Legend
    • 10.iul.2006
    • 1685

    Meseriasi???

    Aproape zilnic,cand merg spre casa,trec pe langa o casa veche care a fost renovata acum vreo 9 ani si transformata in bar,cu o mica terasa afara.In toamna trecuta,s-a inchis barul si s-a inceput o noua renovare.S-a executat o noua mansarda,niste compartimentari cu gipscarton,iar de cateva zile vad ca se face termoizolare cu polistiren expandat.Pana acum mi-a placut sa ma uit in fiecare zi cum lucreaza oamenii aia acolo,pentru ca mi s-a parut ca totul se face foarte frumos si corect.Tocmai cand ma pregateam sa zic "iata si o firma de constructii ca lumea!" am vazut ieri cum baietii spacluiau polistirenul (care apropo,are doar 3 cm,insuficient pentru o termoizolare eficienta) fara sa inglobeze in masa de spaclu plasa din fibra de sticla.
    Azi-dimineata am vazut alta "chiftea"este masa de spaclu deja intarita un flacau prindea cu niste cuie mici plasa din fibra,iar un alt flacau venea in urma lui si dadea cu o noua masa de spaclu peste plasa,fara s-o inglobeze in aceasta.Asadar,afara e vopsit gardu'...
    LARGO AL FACTOTUM
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    Si nu ai facut pozeeeeee? Grav.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Cherubino
      Living Legend
      • 10.iul.2006
      • 1685

      #3
      Nu am posibilitatea sa fac poze decat cu mobilul,care,chiar daca este performant,nu le face la calitatea pe care mi-as dori-o eu.
      LARGO AL FACTOTUM

      Comentariu

      Procesare...