Construirea unei camere

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tm06cristi
    Incepator
    • 08.sep.2007
    • 97

    Construirea unei camere

    Doresc ca pe viitor sa construiesc o camera 5/3 undeva mai in spate nu chiar aproape de strada (locuiesc la casa) intrebarea mea este daca construiesc fara acte ce probleme pot avea ?
    Puteti sa-mi dati o ideie
    A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe
    altul este si mai omeneste.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2237

    #2
    Legislatia din domeniu prevede necesitatea existentei unei autorizatii pentru construire.

    Posibile implicatii ale constructiei fara autorizatie:
    -amenda
    -demolare constructie

    In cazul cel mai fericit, sunteti obligat sa intrati in legalitate - functie de exigenta autoritatilor, implicatiile constructiei in zona etc.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • alinutza99
      Membru
      • 17.aug.2006
      • 169

      #3
      Permiteti sa corectez p edomnul de mai sus

      In primul rand ca nuvine nici dracu sa verifice,apoi daca chiar o venii cineva poate o amenda sau mai bine ii dati acolo 2 mil si capati si in nici un caz nu are voie nimeni sa va demoleze constructia de pe terenul dumneavostra proprietate personala,fie el stat persoana,etc,asa ca spor la treaa pt o camaruta.

      dar daca tot doriti acte faceti proiect pt garaj asa sa figureeze in acte garaj si faceti ce vrei depozit,hala,casa de locuit,(bine garajul sa nu aiba si 3 nivele

      Comentariu

      • alinutza99
        Membru
        • 17.aug.2006
        • 169

        #4
        Permiteti sa corectez p edomnul de mai sus

        In primul rand ca nuvine nici dracu sa verifice,apoi daca chiar o venii cineva poate o amenda sau mai bine ii dati acolo 2 mil si capati si in nici un caz nu are voie nimeni sa va demoleze constructia de pe terenul dumneavostra proprietate personala,fie el stat persoana,etc,asa ca spor la treaa pt o camaruta.

        dar daca tot doriti acte faceti proiect pt garaj asa sa figureeze in acte garaj si faceti ce vrei depozit,hala,casa de locuit,(bine garajul sa nu aiba si 3 nivele

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6886

          #5
          Re: Construirea unei camere

          Postat în original de tm06cristi
          Doresc ca pe viitor sa construiesc o camera 5/3 undeva mai in spate nu chiar aproape de strada (locuiesc la casa) intrebarea mea este daca construiesc fara acte ce probleme pot avea ?
          Puteti sa-mi dati o ideie
          Cristi fugi tata la Primarie si cere acte pentru a putea construi legal. Risti sa ramai fara camera de trec oameni lui nea Ciuhandru primaru pe acolo.
          Cu stima.

          Comentariu

          Procesare...