Montare usa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • bassu
    Membru Marcant
    • 25.nov.2008
    • 475

    Montare usa

    Azi eram la un client sa-i inlocuiesc tabloul cu sigurante. La cca juma de ora a venit si cel cu usa de la intrare (care avea cca 110 kg). A dat omul jos usa veche s-a uitat la cea noua si apoi ii spune clientului: " auziti, stiti cumva pe cineva care sa vina sa sparga aici cu mine? Ca e usa dvs nu a mea si eu nu sparg aia 3 cm de tencuiala " . Oamenii au stat putin pe ganduri si apoi au pus mana pe telefon. si si-au chemat nepotul si verisorul sa vina sa sparga. Dupa ce a trecut faza cu spartul, "meseriasul" le-a spus ca bormasina lui da numai in lemn. Sa sune pe cineva sa vina cu o rotopercutanta. Noroc ca terminasem ca altfel eu nu cred ca mai rezistam. De cand ma stiu, nu am intalnit pe nimeni cu atat tupeu. Voua vi s-a intamplat ceva similar?
  • coretweaker
    Membru Marcant
    • 16.iul.2010
    • 889

    #2
    Re: Montare usa

    Postat în original de bassu
    Azi eram la un client sa-i inlocuiesc tabloul cu sigurante. La cca juma de ora a venit si cel cu usa de la intrare (care avea cca 110 kg). A dat omul jos usa veche s-a uitat la cea noua si apoi ii spune clientului: " auziti, stiti cumva pe cineva care sa vina sa sparga aici cu mine? Ca e usa dvs nu a mea si eu nu sparg aia 3 cm de tencuiala " . Oamenii au stat putin pe ganduri si apoi au pus mana pe telefon. si si-au chemat nepotul si verisorul sa vina sa sparga. Dupa ce a trecut faza cu spartul, "meseriasul" le-a spus ca bormasina lui da numai in lemn. Sa sune pe cineva sa vina cu o rotopercutanta. Noroc ca terminasem ca altfel eu nu cred ca mai rezistam. De cand ma stiu, nu am intalnit pe nimeni cu atat tupeu. Voua vi s-a intamplat ceva similar?
    Tupeul respectiv il intalnesti foarte des si este doar vina clientilor fiindca accepta asa ceva.

    Comentariu

    • cosmintr
      Membru Marcant
      • 30.iul.2006
      • 567

      #3
      Ii dadeam usa de cap la 110 kg ale lui. Nesimtire e asta, si prost crescut.

      Comentariu

      • romelian
        Incepator
        • 01.iul.2007
        • 76

        #4
        Dar clientul de ce nu avea rotopercutor,ha?
        E greu sa incepi,dar odata inceput,cine-ti mai sta in cale?

        Comentariu

        • corina02
          Incepator
          • 16.feb.2012
          • 55

          #5
          Din fericire nu mi s-a intamplat...nu stiu cum as fi reactionat, prea mult tupeu totusi...

          Comentariu

          • mihai bonda
            Membru
            • 29.ian.2012
            • 144

            #6
            Răspuns la: Montare usa

            pumnul in gura si s-a rezolvat.....a doua oara vine cu sarutmana...eu asa fac de multa vreme si merge 100 % .....

            Comentariu

            Procesare...