Teapa cu firma de constructii

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • jimmyxandel
    Incepator
    • 04.oct.2023
    • 1

    #76
    Buna ziua,
    Imi prezint si eu țeapa luata de la acest escroc pe nume Pal Pavel, brailean de origine cu blana de bucurestean.

    Totul a inceput cand ne-am decis sa cautam un constructor sa ne faca o casa la rosu in zona Brasovului.
    Acest individ ne-a prezentat 2 lucrari, una cu fundatia inceputa si una deja la finisaje (atat avea in zona Brasovului, el zicand ca are mai multe dar pe la Bucuresti).

    Am facut contract cu materialele lui incluse si a cerut 50% avans. I-am platit si a inceput lucrarile. A turnat betonul din pamant a cerut alti bani, ca un ajutor.

    Apoi nu a mai facut nimic si de aici a inceput acest Pavel Pal sa miroase a țepar, mai ales ca fix in aceeasi perioada am primit la adresa de domiciliu un plic de la un executor ca are datorii de vreo 12 mii de lei (o suma relativ mica, fata de ce luase de la noi).

    Evident ca a inceput sa invoce tot felul de motive prostesti, devenea penibil omul in fata noastra cu tot felul de minciuni.
    Am fost convinsi ca am fost țepuiți cand am aflat ca el îinșelase si pe cel al cărui fundație ne-o arătase + procese de executare silita cu 2 banci + procese pe firmele lui cu ANAF-ul si alte societati. Omul deci traia din inelsatorie.

    Puteti cauta aceste detalii pe portal.just.ro

    Firmele cu care lucreaza pe partea de constructii sunt:
    • Jumbo Casa & Gradina SRL (fost Jumbo Auto Transport SRL, Jumbo Drive etc)
    • Gottex Casa & Gradina SRL (fosta Pall Auto Energy SRL)
    Daca citesti acest mesaj inainte sa bati palma cu acest individ, ti-am facut o mare favoare. Daca deja ai batut palma cu el, da-i banii la final. (nu ca ar fi mare constructor, la noi ne-a gresit cotele la casa cu 35cm si fundatia nu este deloc la vinclu, curtea era plina de cutii de bere pana la urma)
    Ultima editare de jimmyxandel; 04.oct.2023, 09:07. Motiv: Am adaugat o mentiune despre portal.just.ro

    Comentariu

    Procesare...