Casele de chirpici

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • LucianDr.
    Living Legend
    • 06.feb.2006
    • 1147

    #31
    Pai de ce sa fiu? Primesc vreun premiu. Sau am nevoie de vreunul? Daca imi vine o idee o pun dupa.
    I'm working for a better live!

    Comentariu

    • duchris67
      Incepator
      • 19.apr.2006
      • 35

      #32
      casele de chirpici

      va multumesc celor care m-au incurajat(pitonul, alina11, dan_saila, robi69) . Si apropos de casele de chirpici luate de ape dupa care plang oamenii : aseara am incheiat cu cel mai mare asigurator de pe piata o polita de asigurare pe casa, polita care acopera ABSOLUT TOT. Ma costa 120 euro pe an, mai exact e vorba de 1 leu pe zi. Asa ca dorm linistit, chiar cu ape de 2m. Si apropos de bani: asiguratorul a evaluat aceasta casa nenorocita din chirpici(dupa unii) la 40000 euro, triplu fata de ce am investit. Oare s-o merita, domnilor jmekeri de pe forum in vanatoare de posturi ?

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12202

        #33
        Re: casele de chirpici

        [quote="duchris67"]va multumesc celor care m-au incurajat Felicitari pentru investitie si pentru rezultate . Eu cred ca indiferent de banii de care dispui este mult mai bine sa faci o asemenea casa . Cred ca ar trebui sa discutam mai mult despre acest subiect iar multi care se pling ca nu au case sa puna mina si sa facasi ei asa ceva , sa nu viseseze la te miri ce casoaie .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • taz21
          Membru
          • 20.feb.2006
          • 297

          #34
          Si eu v-am sprijinit

          Comentariu

          • LucianDr.
            Living Legend
            • 06.feb.2006
            • 1147

            #35
            Problema nu este a dumneavoastra care va permiteti o asigurare ci a altora care nu au respectiva asigurare. Nu doresc polemica cu dumneavoastra. Felicitari pt casa realizata. Avand in vedere ca ati lucrat chiar dumneavoastra la ea nu am numai cuvinte de lauda. Toate cele bune. Ce m-a deranjat a fost faptul cand s-a scris ca structura unei case de chirpici este cam la fel cu structura unei case de caramida(material vorbind). Eu v-am spus cam cum privesc persoanele din alte zone de unde nu se construiesc case din chirpici. Sanatate si voie buna in noua casa. [/b]
            I'm working for a better live!

            Comentariu

            • duchris67
              Incepator
              • 19.apr.2006
              • 35

              #36
              casele de chirpici

              daaaaaaaaa....si taz 21!!!

              Comentariu

              • LucianDr.
                Living Legend
                • 06.feb.2006
                • 1147

                #37
                Asa e domnule Mircea mai bine o casa din chirpici decat un apartament vechi comunist. La cati bani cer vanzatorii unor astfel de apartamente mai bine o casa. Si cu o asigurare totul e ok decat sa te prajesti in apartamente.
                I'm working for a better live!

                Comentariu

                • LucianDr.
                  Living Legend
                  • 06.feb.2006
                  • 1147

                  #38
                  Si va rog nu mai vorbiti de vanatoare de posturi. Daca primeam cate 10 euro pe mesaj faceam deja de un matiz. Daca va uitati in istoria mea de posturi puteti vedea ca am dat f. multe sfaturi deoarece si eu m-am lovit de multe.
                  I'm working for a better live!

                  Comentariu

                  • LucianDr.
                    Living Legend
                    • 06.feb.2006
                    • 1147

                    #39
                    Da intradevar am gasit si eu acum cateva persoane prin care se vede clar ca sunt in vanatoare de posturi. Majoritatea raspunsurilor sunt in tr-un singur rand sau doua. Si am vazuti posturi la care s-a scris un singur " Da ". Whish all the best for everyone!
                    I'm working for a better live!

                    Comentariu

                    • duchris67
                      Incepator
                      • 19.apr.2006
                      • 35

                      #40
                      casele de chirpici

                      d-le Lucian Dr, nici eu nu doresc polemici...privitor la asigurari, cred ca exagerati cand spuneti ca eu IMI PERMIT o asigurare...repet: 1 LEU PE ZI!!!O sa spuneti ca majoritatea sunt saraci si au alte prioritati...Sunt de acord cu dvs. Majoritatea sunt nu saraci, ci foarte saraci, iar in foarte multe locatii din tara prioritatea nr. 1 este creierul cat mai imbuibat de alcool. Gresesc?

                      Comentariu

                      • LucianDr.
                        Living Legend
                        • 06.feb.2006
                        • 1147

                        #41
                        Nu asa este. Si domnii de la bloc sa zicem de la 45 de ani in sus ma credeti ca max 10% din ei daca au asigurate locuintele, cat despre cei de la tara...........nu mai am cuvinte. Romanul nu e inca invatat cu asa ceva.
                        I'm working for a better live!

                        Comentariu

                        • VYS
                          Living Legend
                          • 19.aug.2005
                          • 13007

                          #42
                          Si care e de fapt legatura intre asigurari si toate celelalte discutii?

                          Crezi ca daca ai asigurari esti fericit?
                          VYS Blog DIY

                          Comentariu

                          • LucianDr.
                            Living Legend
                            • 06.feb.2006
                            • 1147

                            #43
                            Nu dar dormi mai linistit. Eu sa stiu ca poate sa imi arda casa mea cred ca as inebunii sa nu am asigurare.(In ea intrand peste 150k euro)
                            I'm working for a better live!

                            Comentariu

                            • Bill
                              Membru Marcant
                              • 05.dec.2006
                              • 421

                              #44
                              Postat în original de LucianDr.
                              .........cred ca as inebunii sa nu am asigurare.(In ea intrand peste 150k euro)
                              Domnule, sunt lucruri mai importante in viata decat un morman de caramizi (chiar daca sunt asezate dupa un anume stil)

                              Comentariu

                              • RaduCA
                                Living Legend
                                • 09.oct.2005
                                • 6452

                                #45
                                Postat în original de LucianDr.
                                Eu sa stiu ca poate sa imi arda casa mea cred ca as inebunii sa nu am asigurare (in ea intrand peste 150k euro).
                                Stati linistit, nu va stresati, ca nu ard toti 150k, mai ramin structura, zidurile si poate ceva tigle de beton!
                                De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                                În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                                Comentariu

                                Procesare...