Termosistem....un sfat va rog

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea-
    Incepator
    • 27.aug.2006
    • 32

    #31
    Postat în original de olivia_213
    Regret ce se intampla pe unele santiere,dar...ar fi bine,pe viitor,macar in fazele "delicate": fundatii,structuri si finisajeRTE-istul sa smneze inainte si dupa.Inainte deoarece este obligat sa vada cu ce materiale se lucreaza.Dupa sa se asigure ca materialele sunt cele indicate.O firma serioasa trebuie sa aiba RTE-ist. Eu as cere despagubiri.
    Poate cineva sa imi spuna unde ma pot adresa pentru verificarea executie lucrarii. In aceasta situatie in care constructorul nu a executat lucrarea corespunzator, iar daca i-am atras atentia a intrebat cine a spus ca nu lucreaza bine...ca este bine asa . Deci cine este autorizat sa-i comunice OFICIAL si in cunostiinta de cauza ca nu lucreaza bine? Unde sa ma adresez, cine verifica constructiile si poate decide ceva oficial in acest caz? Daca nu ajung la un consens cu executantul si nu va reface lucrarea pentru a-l da in judecata am nevoie de o expertiza ?

    Comentariu

    • olivia_213
      Incepator
      • 26.oct.2007
      • 22

      #32
      Daca este semnat un contract cu S.C. primul pas ar fi O.P.C.apoi IGSIC si dupa aceia la judecata.
      ENERGIE VERDE

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3526

        #33
        Postat în original de olivia_213
        Daca este semnat un contract cu S.C. primul pas ar fi O.P.C.apoi IGSIC si dupa aceia la judecata.
        judecata poate dura destul de mult...
        daca reusiti sa-i convingeti sa va refaca corect lucrarea ar fi cea mai indicata solutie..

        Comentariu

        • olivia_213
          Incepator
          • 26.oct.2007
          • 22

          #34
          "daca reusiti sa-i convingeti" ....... cum,pe cine si de ce (ei sunt convinsi)
          ENERGIE VERDE

          Comentariu

          • Mircea-
            Incepator
            • 27.aug.2006
            • 32

            #35
            Postat în original de olivia_213
            "daca reusiti sa-i convingeti" ....... cum,pe cine si de ce (ei sunt convinsi)
            Se pare ca judecata e ultima solutie.....nu au venit sa remedieze...e cazul sa le trimit o citatie.

            Comentariu

            Procesare...