IZOLARE BLOC PE EXTERIOR CU POLISTIREN

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mistrie
    Membru
    • 31.ian.2008
    • 195

    IZOLARE BLOC PE EXTERIOR CU POLISTIREN

    CUM POATE STITI LOCUIESC INTRUN BLOC DIN PLACI DE BETON CA MULTI ALTII SI AM DISCUTAT CU VECINI DE PE SCARA BLOCULUI SA IZOLAM PE EXTERIOR CU POLISTIREN.LOCUESC IN TURNU MAGURELE (POATE ATI AUZI DE ORASUL ASTA} LUMEA ESTE CAM SARACA AICI CU EXCEPTIA CITORVA (NU FAC PARTE DIN EI SINT CAM LA MIJLOC} SI NEAR INTERESA DACA SE DA CUMVA SUVENTI DE LA STAT PENTRU PLACAREA BLOCULUI SI DACA ESTE NEVOIE DE AUTORIZATIE SI PROIECT
    MULTUMESC PENTRU ATENTIE
  • alexis
    Living Legend
    • 05.nov.2006
    • 1320

    #2
    Re: IZOLARE BLOC PE EXTERIOR CU POLISTIREN

    Exista un program prin care puteti face aceasta lucrare si platiti doar 33% din costul lucrarii. Interesati-va la primarie si la asociatia de locatari de care apartineti, deoarece aceasta trebuie sa faca un dosar catre primarie. Va mai trebuie un audit termic facut de o firma de specialitate si cu toate acestea primaria trebuie sa inainteze dosarul la Bucuresti si sa primiti autorizatiile necesare. Insa! Va dura foarte mult deoarece din cate stiu eu toata treaba asta merge f greu si nu sunt castigate licitatiile de catre firmele de constructii care vor face aceste lucrari.
    In acest program intra si schimbarea tamplariei , la cei care nu au schimbat-o deja si schimbarea instalatiilor termice.
    faci o casa si pentru urmasii tai

    Comentariu

    Procesare...