Paza materialelor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • hrares
    Incepator
    • 08.feb.2008
    • 11

    Paza materialelor

    Salutari tuturor, doresc sa imi construesc o casa intr-o comuna langa orasul Oradea, terenul l-am cumparat acum si am doar un vecin langa mine pe care nici nu il cunosc. Am o intrebare referitor cu paza materialelor pe timpul constructiei...se va ocupa de aceasta firma constructoare implicit sau trebuie sa angajez eu o firma de paza si protectie? Ce ati facut in situatii similare si daca e vorba de firma de protectie...ce preturi au pentru asa ceva? Multumesc.
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6889

    #2
    hihi vreti sa puneti lupul paznic la oi ? Angajati pe cineva de incredere sau faceti un contract cu o firma de paza.
    Sau fiti smecher: predati materialele de constructie pe baza unui proces verbal firmei constructoare. Sa pazeasca ei materialele daca vor sa aibe cu ce sa construiasca. Numai sa le spuneti ca o sa urmariti consumurile dupa consumurile specifice/UM la fiecare gen de lucrare.
    Cu stima.

    Comentariu

    • Maestrul Max
      Living Legend
      • 28.iul.2006
      • 6889

      #3
      Postat în original de Maistrul Max
      hihi vreti sa puneti lupul paznic la oi ? Angajati pe cineva de incredere sau faceti un contract cu o firma de paza.
      Sau fiti smecher: predati materialele de constructie pe baza unui proces verbal firmei constructoare. Sa pazeasca ei materialele daca vor sa aibe cu ce sa construiasca. Numai sa le spuneti ca o sa urmariti consumurile dupa consumurile specifice/UM la fiecare gen de lucrare.
      na ca mi-am pasat singur un raspuns.
      Cu stima.

      Comentariu

      Procesare...