pret glafuri?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • miki3
    Membru
    • 24.feb.2008
    • 133

    pret glafuri?

    Cine imi spune si mie ce pret au glafurile pe ml(ma intereseaza o varianta mai ieftina, gen pvc, nu marmura sau alte variante scumpe).

    Nu stiu acum am auzit ca multe firme ti le monteaza gratuit fiind incluse in oferta de termopane alaturi de plasele de insecte.
  • needcolors
    Incepator
    • 15.sep.2007
    • 18

    #2
    glafurile la ferestre sunt din pvc si se cumpara pe alese, dar la glaf de usi eu am facut cu rigips lipit cu rifix si mi-a cerut 10 ron pe 1ml; am si negociat putin !

    Comentariu

    • miki3
      Membru
      • 24.feb.2008
      • 133

      #3
      Multumesc pentru raspuns, pe mine ma intereseaza cele pentru ferestre, da din Pvc ma intreseaza, am inteles ca un pret ar fi intre 50-70 roni ml(inclusiv montate).

      Nu si-a pus nimeni de curand sa-mi spuna?

      Ma gandeam ca ar fi mai eficiente si estetice dacat sa aduc un mester sa-mi puna faianta la pervaze in loc de glafuri, si ma gandesc ca la pret as iesi tot pe acolo.

      Comentariu

      • teodanny
        Incepator
        • 02.mar.2008
        • 3

        #4
        corect faza cu mesteru cu faianta :P dar va merge in baie sau bucatarie....sau la exterior...dar in camere.te-as sfatui glafu din pvc (costu acestuia difera producator,magazin ect)sau glafu care rezulta in urma zugravelii)
        teo

        Comentariu

        • needcolors
          Incepator
          • 15.sep.2007
          • 18

          #5
          glaf pvc

          si eu am vrut initial sa cumpar glaf pvc chiar de la firma care a pus geamul, dar apoi m-am gandit ca e mai bine sa pun faianta; e chiar dragut si util cand se scurge apa! si se scurge...

          Comentariu

          • miki3
            Membru
            • 24.feb.2008
            • 133

            #6
            Am lasat sa-mi monteze pana la urma glafuri din pvc, cei de la termopane, ma gandesc ca-i mai estetic, iar in privinta apei care s-o mai scurge cred ca nu-i problema si la pvc, se sterge usor si nu cred ca se strica.

            Comentariu

            • VYS
              Living Legend
              • 19.aug.2005
              • 13007

              #7
              Doar se zgarie usor, asa ca atentie la ce depozitezi pe ele - ex. ghiveci - pui ceva sub el.
              VYS Blog DIY

              Comentariu

              Procesare...