Diesel vs Benzina vs Gaz

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    Corect este sa comanzi dupa cod insa asta e alta discutie.

    Sper sa fie util linkul, pentru informare.

    Fiecare isi cumpara ce vrea, oricum benzina are cota cea mai mare din piata si asa a fost tot timpul.

    Pana una alta, si benzina si motorina cica se vor termina prin 2050 asa ca ... o sa cumparam apa la pret de motorina sau benzina.

    Ce misto suna dieselul!
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12230

      Postat în original de VYS
      Ce misto suna dieselul!
      E bun cu ce esti tu multumit ! Diesel la ce masina ? Baga o poza sa te recunoastem in trafic ! Cu piesele am facut precizarea ca multi nu stiu amanuntele acestea si chiar cu cod , poza si serie piesele pot fi diferite .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • Temelye
        Living Legend
        • 23.apr.2014
        • 1342

        Răspuns la: Diesel vs Benzina vs Gaz

        Da,am patit si eu. Cu talonul in mina am cumparat piese iar la mecanic ne-am dat seama ca unele difereau usor dar suficient cit sa nu poata fi montate. Orcum, inainte de a-le achizitiona ridic problema returului in caz de nepotrivire.

        Postat în original de VYS
        Pana una alta, si benzina si motorina cica se vor termina prin 2050 asa ca ... o sa cumparam apa la pret de motorina sau benzina.
        Motorina se poate substitui cu diverse tipuri de ulei, pina si cu cel alimentar dar e cel mai neindicat,avind multa apa si distruge diuzele din capul injectorului. Unii nu cred ca e posibil sa amesteci apa cu uleiul dar uite ca e posibil, nici nu realizam cit a avansat industria chimica. Partea proasta e ca mincam acest ulei care e un produs mort, in afara sa ne faca rau in timp atit in stomac cit si la motor altceva nu face. Partea buna ar fi ca e mai putin poluant decit motorina, bun sa faci un amestec sa iasa norma de poluare ok la RAR eventual. Cit despre sunetul unui diesel chiar nu ma incinta, prefer benzinarele.
        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

        Comentariu

        Procesare...