Design la casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • diaconuionel
    Incepator
    • 13.mai.2008
    • 88

    Design la casa

    am o contructie ; intru in polemici mereu cu sotia ca nu are [,,DIZAIN,,] e de rosu nu are gemuri si nici scara intrare am P+I+M sunt deschis la orce ideie ; pina la punctul de a nu afecta rezistenta sunt dispus sa incerc orce , am citit pe forum de imagine tridimensionala cum se procedeaza [daca nu am inteles bine scuze] ajutatima in aceasta problema sa scap de cicaleala sa pun in vinzare la ridicarea case a participat toata familia si zona e de vis o sa incerc sa pun poze cu casa si peisajul pina acum am primit raspunsuri profesioniste la tote intrebarile in legatura cu constructia; sunteti ce mai tari [ CU RESPECT]
    [D]
  • xena
    Membru Marcant
    • 05.aug.2007
    • 786

    #2
    Totusi in ce limba scrii?
    Poti sa ne traduci?

    Comentariu

    • AnaP
      Incepator
      • 06.mai.2008
      • 75

      #3
      Re: Design la casa

      Postat în original de diaconuionel
      am o contructie ; intru in polemici mereu cu sotia ca nu are [,,DIZAIN,,] e de rosu nu are gemuri si nici scara intrare am P+I+M sunt deschis la orce ideie ; pina la punctul de a nu afecta rezistenta sunt dispus sa incerc orce , am citit pe forum de imagine tridimensionala cum se procedeaza [daca nu am inteles bine scuze] ajutatima in aceasta problema sa scap de cicaleala sa pun in vinzare la ridicarea case a participat toata familia si zona e de vis o sa incerc sa pun poze cu casa si peisajul pina acum am primit raspunsuri profesioniste la tote intrebarile in legatura cu constructia; sunteti ce mai tari [ CU RESPECT]
      In ce domeniu ai nevoie de ajutor? La delimitarea incaperilor si spatiilor utilitare?
      Oricum, ii poti spune sotiei ca "design"-ul se obtine din multe parti, de la fatzada la mobila, culori interioare, perdele, parchet, gresie si modul de montare al acestora! Cu alte cuvinte, detaliile fac de cele mai multe ori design-ul

      Comentariu

      • Mircea G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #4
        Puneti citeva poze cu constructia , planurile si vecinatatile sa vedem despre ce e vorba !
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • diaconuionel
          Incepator
          • 13.mai.2008
          • 88

          #5
          ma intereseaza partea exterioara ., intriorul nu, . culoare/ balcon/terasa / scara intrare ; va multumesc
          [D]

          Comentariu

          • diaconuionel
            Incepator
            • 13.mai.2008
            • 88

            #6
            totusi eu am cerut un sfat insa uni [,,membri sun rautaciosi ,, ] am mai patito pe forum NU SUNTEM TOTI INGINERI ; ajuti un orb sa treaca strada nu ii faci vint ; o sa incerc sa pun imaginile
            [D]

            Comentariu

            • s.m.ovidiu
              Membru Marcant
              • 12.feb.2007
              • 457

              #7
              Postat în original de diaconuionel
              ajuti un orb sa treaca strada nu ii faci vint
              Asta ne ajuta sa scapam de concurenta
              Unul din programele ce le poti folosi sa faci o imagine tridimensionala este autocad.
              Iar daca sotia spune ca nu are ,,DIZAIN" nu-ti face probleme.
              Nu vei reusi sa-ti faci o casa care sa-ti placa pana la adanci batranete , in timp vezi altele si altele si ajungi la ideea , ca mine , cum sa o darami inainte sa o termini .
              Ne impacam cu gandul ca sunt numai idei din care se naste progresul
              Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
              Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

              Comentariu

              • diaconuionel
                Incepator
                • 13.mai.2008
                • 88

                #8
                sunt de acord ma gindesc la cine sa renunt la[S]sau[C] TOTUSI; CITEVA IDEI PENTRU SCARA EXTERIOARA
                [D]

                Comentariu

                • s.m.ovidiu
                  Membru Marcant
                  • 12.feb.2007
                  • 457

                  #9
                  Domnule Diaconu eu sunt constructor deci o idee despre ce doriti poate fi o prostie.
                  Acum fie vorba intre noi ( sa nu ne auda ceilalti ) pune niste imagini niste planuri si cu siguranta se va gasi un arhitect pe aici sa-ti dea o idee ( astia chiar au mintea deschisa nu ca mine incarligata printre armaturi )
                  Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
                  Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

                  Comentariu

                  Procesare...