Holz-suruburi la kilogram

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • i96nds
    Membru marcant
    • 03.ian.2006
    • 427

    Holz-suruburi la kilogram

    Am cautat de mi s-a luat. Am de cumparat cam 1000 de holz-suruburi.
    Toti s-au oferit sa imi dea cu tot cu dibluri insa nu am nevoie de asa ceva.

    Am fost la Bricostore si la Metro insa acolo se vinde la cutiute idioate.

    Imi trebuie unele de 5 cm lungime si altele de 8 cm lungime. La bucata era cam 1500 lei vechi un surub de 8 cm. Cum mie imi trebuie cam 500.... va dati seama.

    Deci oare unde gasesc sa iau la kilogram? Ar fi mai ieftin... Sau macar unde gasesc tot la bucata dar ieftin?

    Am fost si la Baduc - la Vigoniei, langa Giurgiului si tot nu aveau.
    Stefan
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    La ORIENTHYPERCONSTRUCT ai incercat?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • klaus
      Membru Marcant
      • 24.iun.2005
      • 959

      #3
      In primul rand la bricostore se dau holzsuruburi la ... kilogram.
      Le iei de pe raft (unde-s vrac) si le pui in punga si ti le numara prin cantarire.
      In al doilea rand acelasi lucru este si in Praktiker, plus ca acolo au si la cutii mai serioase (200 buc, 500 buc/cutie)
      Insa trebuie sa stii bine preturile pietii, ca de obicei sunt mai scumpute, dar tot in pretul pietii.
      Iti recomand insa sa cauti la Rocast (e unul pe Stefan cel Mare, vis-a-vis de Eurofit, intersectie ScM cu Lizeanu). De asmenea si la Eurofit ala poti sa te uiti (dar sunt cam scumpi ca deh, sunt greci si trebuie si ei sa faca o afacere)
      De asemenea poti incerca si la SEA surub.ro, mai ales ca vrei sa iei en-gros
      Si tot de asemena iti recomand cu caldura o vizita in piata de asa ceva de la obor (din spate - e pe linia de tramvai ce trece prin spatele pietii). Acolo mai negociezi cu cetatenii (daac iei mai multe) si poate obtii un pret chiar bun.[/url]
      Viata e complexa si are multe aspecte...

      Comentariu

      • i96nds
        Membru marcant
        • 03.ian.2006
        • 427

        #4
        Multumesc mult, Klaus. Esti mai ceva decat o enciclopedie ambulanta.... Nu reusesc sa inteleg cum de retii atat de multe lucruri din domenii total diferite.

        Thanks.

        Pana la urma am luat de la Eurofit ca erau singurii care aveau suruburi 3.5X50. Altii aveau maxim 3.5X40.
        E drept ca e putin mai scump insa mi-au dat reducere 10% ca am luat cutia cu totul - asa ca pretul a devenit mai acceptabil - apropiat de preturile din Obor.
        Stefan

        Comentariu

        Procesare...