Preturi teren

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • DanIonita
    Membru
    • 26.apr.2011
    • 121

    Preturi teren

    Buna ziua! Ma intereseaza care sunt preturile terenurilor in zona de est a capitalei ... in special Dobroiesti.
    M-am saturat de stat la bloc cu chirie si as dori sa incep sa strang bani pentru un teren dar in mare nu prea stiu cat e metrul. Din cate am vazut prin anunturi preturile variaza intre 60 si 150... diferenta foarte mare care ma deruteaza si nu imi pot face niste planuri si socoteli cat de cat concrete.
    Nu as dori mai mult de 300mp.
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3526

    #2
    preturile variaza in timp, daca aveai banii mergeai si negociai. in aceasta perioada aveai sanse sa scoti pret bun, dar peste un an, sau cand vei avea banii, nimeni nu poate sti ce va fi...

    Comentariu

    • DanIonita
      Membru
      • 26.apr.2011
      • 121

      #3
      Fii sigur ca asta as fi facut. Nici nu mai postam ci mergeam sa ma tocmesc pe banii care ii aveam... daca ii aveam.
      Din ce am discutat la facultate cu profesorii mei de economie, am inteles ca in viitor piata imobiliara va fi si mai rau decat acum, nu ne vom reveni prea curand...si asta cam asa e. De aceea vroiam sa stiu niste preturi actuale...
      Si inainte daca as fi avut banii trebuia sa stiu un pret... O socoteala imi fac cu 60, alta cu 160... .

      Comentariu

      • jidanu
        Living Legend
        • 13.ian.2011
        • 1597

        #4
        Preturile variaza in functie de mai multi factori: pozitie teren,vecini,utilitati ,proprietar stramtorat sau nu,etc

        Comentariu

        • DanIonita
          Membru
          • 26.apr.2011
          • 121

          #5
          O iau si eu logic si ma gandesc si eu la fel ca preturile sunt facute de x factori.... 150mp intre case aproape de bucuresti ...si 60 spre dragonu rosu... pe camp.
          Ma gandeam ca poate e cineva pe aici care a cumparat recent(in ce parte, ce conditii) , care s-a interesat concret recent si tot asa...
          Dupa aceea.... mai scad sau adaug si eu in functie de nevoile si dorintele mele.

          Comentariu

          Procesare...