Tabla pentru remorca

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • lucian2013
    Incepator
    • 27.mai.2013
    • 1

    Tabla pentru remorca

    Buna! ma poate ajuta cineva cu un sfat legat de alegerea unei table zincata sau neagra sau aluminiu?
    intentionez sa folosesc tabla pt montarea sau imbracarea unei remorci! si nu stiu ce tabla sa folosesc zincata sau neagra,sau am vazut ca este si de aluminiu....nu stiu cum se pot monta acestea fiecare in parte!vreau sa o montez pe cornier si platbanda! se poate suda vreuna dintre ele si cum anume,,,,,,,sau trebuie date gauri la fiecare si prinse in surub? si ce ma intereseaza cel mai mult este vopsirea lor si gradul de rezistenta in timp al vopselei! am inteles ca tabla zincata se poate vopsi doar cu un grund special si apoi se da cu un strat de vopsea normala peste! asa sa fie oare?si oare nu se corozeste vopseaua pe ea? dar tabla neagra sau cea de aluminiu ar fi mai buna decat cea Zincata! s_ar lucra mai bine cu cea negra sau din aluminiu! va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri,ca cei din comert care vand asa ceva pe la depozite nu stiu ce sa_mi recomande,si sunt in dilema de a alege! va multumesc anticipat! astept raspuns
  • FilipT
    Membru Marcant
    • 15.feb.2009
    • 695

    #2
    Răspuns la: Tabla pentru remorca

    Eu am vazut ca se utilizeaza tabla striata(poate ii zice altfel dar nu stiu eu). Cauta pe google sa vezi niste imagini cum arata. E foarte rezistenta in timp.

    Comentariu

    Procesare...