Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2236

    #16
    Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

    Obtineti o autorizatie pentru noua constructie, conform celor specificate de CU. Autoritatea locala poate solicita mai putine avize in cazul garajului decat in cazul casei insa nu cred ca pretul avizelor este o problema (cateva sute de lei). Este adevarat ca ar fi niste bani de economisit dar daca nu v-ati gandit sa prindeti totul in AC pentru casa!
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • todo_tdo
      Incepator
      • 26.dec.2012
      • 69

      #17
      Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

      In mod normal nu vroiam garaj ci vroiam sa facem o pergola pt masina dar pana la urma ne-am gandit ca sunt multe avantaje cu un garaj inchis, mai ales pe perioada de iarna, asta e ce sa-i facem cat traim invatam, plus ca in momentul cand am facut proiectul nu aveam nici atatia bani in "dotare", acuma am mai economisit cate ceva si naaa o sa fie util si pt un mic business de care ma apuc in vara.
      multumesc momentan , toat ebune

      Comentariu

      • spik1
        Living Legend
        • 20.apr.2012
        • 2342

        #18
        Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

        Sunt tare curios cu cat va "jumulesc" pentru avizul acela ? Acum ceva ani eu am scapat mai ieftin, cu ajutoril unei cunostinte ce a cuprins garajul in acte dupa ce l-am construit. Da, dar ce credeti !....Cu banii ce-i dadeam pe acte.....am construit garajul !!! Nu mi se pare normal deloc !

        Comentariu

        • todo_tdo
          Incepator
          • 26.dec.2012
          • 69

          #19
          Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

          O sa vb cu proiectantul dupa anul nou sa vad de proiect de garaj, si o sa va tin la curent cu toata discutia care o sa o am la primarie.

          Astazi fost-am la Priimarie si ca sa vezi daca iti faci un garaj e ca si cum iti faci o casa doar ca proiectul e mai efin ), aceleasi avize, doar ca taxa de autorizatie de constructie e mai mica ca na e si garajul mai ieftin. Deci nu s-au descurajat cei de la primarie pt ca e frig afara, tot zelosi sunt.

          Comentariu

          Procesare...