Curatare cuptor cu microunde

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • sisica_si
    Membru Marcant
    • 19.dec.2013
    • 937

    #16
    Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

    Le-ai pierdut pe alea de la 17:00.
    Atentie cu apa pusa la fiert in microunde, daca este curata inmagazineaza energia si la prima atingere sare in sus.
    Cu toţii am auzit de efectele nocive ale utilizării cuptorului cu microunde, dar nu ne-au împiedicat să îl utilizăm.O elevă din SUA s-a gândit să facă un simplu test, prin care să demonstreze cât este de...

    Ca tot vorbim de stiri.

    Comentariu

    • georgeflorin
      Membru Marcant
      • 15.sep.2009
      • 304

      #17
      Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

      Dupa cum am spus trebuie sa va spun rezultatul , dar din pacate ieri cei de la electrica au avut o defectiune la curent exact pe strada mea si azi nu am putut incerca deoarece i sa imbolnavint la vecinu foarte grav pisica , a trebuit sa mergem la veterinar , operatie etc tot felul de probleme, dar maine promit sa dau rezultatul , am totul pregatit numai sa dau drumu , sper sa nu se ia iarasi curentul , nu stiu cum tocmai mie mi se intampla nenorocirile astea , are dumnezeu treaba cu mine , tote mie mi le da , din tot orasul exact la mine pe strada trebuia sa se ia curentu.

      Comentariu

      • georgel
        Membru
        • 12.sep.2009
        • 280

        #18
        Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

        Postat în original de georgeflorin
        Dupa cum am spus trebuie sa va spun rezultatul , dar din pacate ieri cei de la electrica au avut o defectiune la curent exact pe strada mea si azi nu am putut incerca deoarece i sa imbolnavint la vecinu foarte grav pisica , a trebuit sa mergem la veterinar , operatie etc tot felul de probleme, dar maine promit sa dau rezultatul , am totul pregatit numai sa dau drumu , sper sa nu se ia iarasi curentul , nu stiu cum tocmai mie mi se intampla nenorocirile astea , are dumnezeu treaba cu mine , tote mie mi le da , din tot orasul exact la mine pe strada trebuia sa se ia curentu.
        speram ca miine ,daca n-o muri mita vecinului si o sa il ajuti sa ii faca inmormintarea asa ca roagate pt sanatatea miti

        Comentariu

        • sisica_si
          Membru Marcant
          • 19.dec.2013
          • 937

          #19
          Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

          Semne.... sa nu incerci.

          Comentariu

          • spik1
            Living Legend
            • 20.apr.2012
            • 2342

            #20
            Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

            Postat în original de georgeflorin
            Dupa cum am spus trebuie sa va spun rezultatul , dar din pacate ieri cei de la electrica au avut o defectiune la curent exact pe strada mea si azi nu am putut incerca deoarece i sa imbolnavint la vecinu foarte grav pisica , a trebuit sa mergem la veterinar , operatie etc tot felul de probleme, dar maine promit sa dau rezultatul , am totul pregatit numai sa dau drumu , sper sa nu se ia iarasi curentul , nu stiu cum tocmai mie mi se intampla nenorocirile astea , are dumnezeu treaba cu mine , tote mie mi le da , din tot orasul exact la mine pe strada trebuia sa se ia curentu.
            Ce noroc au unii !!!

            Comentariu

            • georgeflorin
              Membru Marcant
              • 15.sep.2009
              • 304

              #21
              Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

              Astazi mi sa intamplat un ghinion mare, o nenorocire , am eu ghinion dar asta o fost prea de tot, am pregatit un borcan mare cu azot am umezit bine cu motorina , toate bue, l-am bagat in cuptorul cu microunde si i-am dat drumul , si cand i-a dat drumu ce sa vedeti , mi so ars instalatia electrica din casa , ii praf , trebuie sa vina un electrician ca nici nu stiu de unde sa incep , cred ca trebuie refacuta complect , numai chia cea de la becuri merge , am facut o improvizatie sa poata merge calculatorul si tv pina vine electricianu , asta da ghinion de ghinion , dar dupa ce vine tot o sa incerc si va dau raspunsul , cred ca reptilieni conspira impotriva mea sanu descopar solutia aceea miraculoasa si ieftina la indemana fiecarui ungur de la noi din romania care vrea sa isi curete cuptorul cu microunde la un pret de nimic. Nu sunt sigur daca nu cumva cumau lucrat acum doua zile cei de la electrica pe strada mea au gresit ceva si poate tensiunea a venit mai mare azi si din cauza asta so ars, oricum o sa fac o reclamatie...........dar sunt sigur ca aici este mana reptilienilor
              Ultima editare de georgeflorin; 20.feb.2014, 23:31.

              Comentariu

              • spik1
                Living Legend
                • 20.apr.2012
                • 2342

                #22
                Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

                Hai ca ti cu... ursul !!!

                Comentariu

                • coby
                  Living Legend
                  • 21.feb.2012
                  • 6868

                  #23
                  Răspuns la: Răspuns la: Curatare cuptor cu microunde

                  Postat în original de georgeflorin
                  Astazi mi sa intamplat un ghinion mare, o nenorocire , am eu ghinion dar asta o fost prea de tot, am pregatit un borcan mare cu azot am umezit bine cu motorina , toate bue, l-am bagat in cuptorul cu microunde si i-am dat drumul , si cand i-a dat drumu ce sa vedeti , mi so ars instalatia electrica din casa , ii praf , trebuie sa vina un electrician ca nici nu stiu de unde sa incep , cred ca trebuie refacuta complect , numai chia cea de la becuri merge , am facut o improvizatie sa poata merge calculatorul si tv pina vine electricianu , asta da ghinion de ghinion , dar dupa ce vine tot o sa incerc si va dau raspunsul , cred ca reptilieni conspira impotriva mea sanu descopar solutia aceea miraculoasa si ieftina la indemana fiecarui ungur de la noi din romania care vrea sa isi curete cuptorul cu microunde la un pret de nimic. Nu sunt sigur daca nu cumva cumau lucrat acum doua zile cei de la electrica pe strada mea au gresit ceva si poate tensiunea a venit mai mare azi si din cauza asta so ars, oricum o sa fac o reclamatie...........dar sunt sigur ca aici este mana reptilienilor
                  F tare .. povestirea - sper ca e o gluma ca m am spart de ras
                  Si din nimicuri poti face ceva bun .

                  Comentariu

                  Procesare...