Subventie 20%

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • aRadu
    Incepator
    • 02.iun.2006
    • 1

    Subventie 20%

    Buna ziua,

    As dori sa stiu care este procedura pentru a beneficia de prevederile Legii nr. 62/2006, publicata in MO nr. 268 din 24.03.2006, care modifica Legea locuintei nr. 114/1996 in sensul ca introduce articolul 5.1 cu urmatorul continut: "Pentru stimularea constructiei de locuinte, persoanele fizice care construiesc pentru prima data o locuinta prin credit ipotecar pot beneficia de o subventie de 20% din valoarea unei locuinte de pana la 100.000 euro, daca indeplinesc urmatoarele conditii: ..."
    Ma intereseaza sa stiu la ce institutie pot sa ma adresez, ce documente sunt necesare si alte informatii utile.

    Va multumesc.
  • bigjoe
    Membru Marcant
    • 19.mai.2006
    • 481

    #2
    da

    Pai daca de duci la BANCA de exempluRaiffeisen pentru case sau alta.
    Vei afla exact ce trebuie ei iti spun totul.

    Succes!
    ai grija ..

    Comentariu

    • Baboo
      Living Legend
      • 09.iul.2006
      • 1681

      #3
      ,,..pot beneficia de subvenþie.." Datoritã acestui ,,pot" dupã pãrerea mea, chiar dacã îndeplineºti toate condiiþiile, s-ar putea sã nu poþi beneficia ptr cã dã loc la interpretãri.
      Existã o bancã, nu pot face reclamã, care are un sistem de acordare de credite gen MLM. În principiu, economiseºti timp de 18 o sumã la care te angajezi sã o economiseºti ºi apoi la termen banca îþi dã valoarea economisitã ca împrumut cu o dobândã micã. Statul acordã ºi el pânã la 120 euro nerambursabili.
      E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

      Comentariu

      Procesare...