inlocuire praf de marmura knauf

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Marina Popa
    Membru
    • 23.feb.2006
    • 172

    inlocuire praf de marmura knauf

    Mi-am facut la casa un soclu din praf de marmura knauf care s-a murdarit in timp de la ploaie si mizerie .Doresc sa plachez cu altceva soclul si nu stiu cu ce astfel incit sa poata fi curatat usor. Ma gindeam la un granit negru nelucios pentru ca si tigla este neagra dar nu stiu daca si cu ce sa indepartez acest praf de marmura ...Prietenii imi spun ca e imposibil de dat jos acest material sgrunturos ca niste bobite .. Eventual se poate da peste stratul existent un alt strat negru din acelasi material???Trebuie sa fac ceva-sunt numai suroaie murdare care nu se iau nici macar cu peria de covoare Multumesc pentru sfat
  • KATALIN
    Membru Marcant
    • 25.ian.2006
    • 401

    #2
    daca doar murdaria va deranjeaza cred ca a-ti putea curata cu o un jet de apa puternic.exista pompe de presiune cum sunt cele de la spalatorii auto ,de domeniu casnic daca nu ma insel am vazut la metro,e hobby dar pentru a curata soclul din cand in cand cred ca e ok.
    si cred ca e mai ieftin intretinerea decat schimbatul.
    e coar o parere.
    KATA

    Comentariu

    • Marina Popa
      Membru
      • 23.feb.2006
      • 172

      #3
      Am sa incerc cu o astfel de pompa ,dar daca nu se rezolva ce ma fac?Astept pareri ..sper din tot sufletul sa ma ajutati cu ceva idei ....Va voi tine la curent daca s-a curatat cu jetul puternic de apa dar ma indoiesc-am spalat cu peria de sirma si detergent si nu s-a luat.....Poate am timp miine sa fac o fotografie ...

      Comentariu

      Procesare...