Construire Casa la mai putin de 60 metri de cimitir

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • D_G_N
    Incepator
    • 08.apr.2006
    • 66

    #16
    Postat în original de FRÎNCU MIHAI
    Cred cã este vorba de o hotãrâre a consiliului local. Dumneata nu primeºti autorizaþie de construcþie, iar eu mai am 10 - 15 m ºi îi bag în curte. Am o construcþie lîngã un loc ce aparþine unei parohii, care în urmã cu ceva ani a cãpãtat destinaþie de cimitir. Iniþial pânã la morminte aveam aproximativ 70 m, acum sunt la numai 10 - 15 m de morminte. Am sesizat primãria, am fost informat cã nu se mai extinde cimitirul spre proprietatea mea, dar degeaba. Mai nou spune cã nu trebuie sã ai fântâni la mai puþin de 30 m. Primeºte te rog un sfat de la un om ce este vecin cu cimitirul de aproape 40 de ani. Dacã poþi construieºte în altã parte. BAFTÃ!
    Si ce?? nu este bine langa cimitir....nu face nimeni galagie....nu cred ca se asculta manele....nu sa fac gratare....la 8 este stingerea....nu cred ca vecini tai comenteaza ceva cand tu faci galagie.....asa ca fii fericit ca ai astfel de vecini

    Comentariu

    • danhome_52
      Membru Marcant
      • 26.dec.2005
      • 749

      #17
      Postat în original de D_G_N
      Postat în original de FRÎNCU MIHAI
      Cred cã este vorba de o hotãrâre a consiliului local. Dumneata nu primeºti autorizaþie de construcþie, iar eu mai am 10 - 15 m ºi îi bag în curte. Am o construcþie lîngã un loc ce aparþine unei parohii, care în urmã cu ceva ani a cãpãtat destinaþie de cimitir. Iniþial pânã la morminte aveam aproximativ 70 m, acum sunt la numai 10 - 15 m de morminte. Am sesizat primãria, am fost informat cã nu se mai extinde cimitirul spre proprietatea mea, dar degeaba. Mai nou spune cã nu trebuie sã ai fântâni la mai puþin de 30 m. Primeºte te rog un sfat de la un om ce este vecin cu cimitirul de aproape 40 de ani. Dacã poþi construieºte în altã parte. BAFTÃ!
      Si ce?? nu este bine langa cimitir....nu face nimeni galagie....nu cred ca se asculta manele....nu sa fac gratare....la 8 este stingerea....nu cred ca vecini tai comenteaza ceva cand tu faci galagie.....asa ca fii fericit ca ai astfel de vecini
      Salut!
      Cred ca pana la urma e vorba de personalitate!
      Eu nu cred ca pot sa ascult muzica stiind ca dincolo de gard cineva plange,nu cred ca pot aprinde focul pentru un gratar,stiind ca cineva aprinde o lumanare,nu cred ca ma pot distra cu prietenii in curte stiind ca dincolo e o inmormantare.
      Sunt lucruri care daca nu trezesc compasiune,macar deranjeaza!

      Comentariu

      • D_G_N
        Incepator
        • 08.apr.2006
        • 66

        #18
        Postat în original de danhome_52
        Cred ca pana la urma e vorba de personalitate!
        Eu nu cred ca pot sa ascult muzica stiind ca dincolo de gard cineva plange,nu cred ca pot aprinde focul pentru un gratar,stiind ca cineva aprinde o lumanare,nu cred ca ma pot distra cu prietenii in curte stiind ca dincolo e o inmormantare.
        Sunt lucruri care daca nu trezesc compasiune,macar deranjeaza!
        ( sensibil mic...crezi ca daca tu nu mai faci focul pt gratar ala care a pierdut pe cineva drag se simte mai bine....sau nu mai plange...omule :P :P :P te credeam mai destept in toata ceatza asta de pe forum...dar......

        Comentariu

        • danhome_52
          Membru Marcant
          • 26.dec.2005
          • 749

          #19
          Nu prietene,dar consider ca e nesimtire ca ala sa planga si tu sa behai,ala sa manance coliva si tu carnati,sau dupa n'spe beri sa faci pipi pe crucea lor!

          Comentariu

          • D_G_N
            Incepator
            • 08.apr.2006
            • 66

            #20
            Postat în original de danhome_52
            Nu prietene,dar consider ca e nesimtire ca ala sa planga si tu sa behai,ala sa manance coliva si tu carnati,sau dupa n'spe beri sa faci pipi pe crucea lor!
            daca stai langa un cimitir nu inseamna ca tre sa pish pe crucea lu ala....si in plus eu nu beau bauturi alcoolice.....si daca ala manaca coliva si tu carnatzi care este problema....
            nu vezi ce ipocrit esti....

            Comentariu

            • danhome_52
              Membru Marcant
              • 26.dec.2005
              • 749

              #21
              Mie nu-mi plac inmormantarile!Ipocrit as fi daca m-as duce acolo si as incerca din rasputeri sa storc o lacrima in cinstea rudelor pe o fata chinuita de plictiseala.Locuind langa un cimitir nu poti sa traiesti fara sa tii cont de ce se intampla langa tine.Mai bine eviti!Nu e ipocrizie e latura umana a fiecaruia!Gandeste-te ca pe langa tine vor trece aproape zilnic oameni cunoscuti,prieteni pe care-i vei sti in pamant langa tine!Poti sa nu tii cont de asta?

              Comentariu

              Procesare...