cadastru

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • manase
    Incepator
    • 17.dec.2005
    • 4

    cadastru

    Stie cineva cat dureaza la cadastru si cum trebuie procedat? Se merge direct acolo sau se apeleaza la o firma? Este vorba despre o donatie de casa + teren.
    Va multumesc anticipat
    cu stima
    manase
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Te duci la o firma specializata in executia documentelor cadastrale si ei vor executa lucrarea.
    Durata, de la cateva zile la cateva saptamani, functie de seriozitatea firmei


    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • manase
      Incepator
      • 17.dec.2005
      • 4

      #3
      Postat în original de viorel.stanculescu
      Te duci la o firma specializata in executia documentelor cadastrale si ei vor executa lucrarea.
      Durata, de la cateva zile la cateva saptamani, functie de seriozitatea firmei


      http://www.ancpi.ro/
      multumesc ati putea sa-mi dati si mie un nr de telefon sau o adresa de la o firma care sa rezolve in cateva zile
      va multumesc

      Comentariu

      • TDJ
        Living Legend
        • 10.apr.2006
        • 2397

        #4
        Intr-un timp faceam desene in AutoCAD pentru cineva care se ocupa de cadastre. Din ce am observat la respectivul in medie dura o luna finalizarea lucrarii. Am vazut saptamana trecuta la tv o emisiune in care se spunea ca in urma modificarilor facute la Oficiile de Cadastre, mai nou se poate obtine cadastrul in aprox. 5 sau 10 zile (daca retin eu bine). De fapt pentru notar nu-ti trebuie neaparat cadastrul, ci merge si doar sa depui documentatia la Of. de Cadastru si sa-ti dea un numar de inregistrare cu care poti merge la notar (iti spun din proprie experienta), sau sa-l obtina notarul ca si ei au relatii la Cadastre. Succes!

        Comentariu

        Procesare...