Pamant gazon

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Dan_Daniel
    Living Legend
    • 20.nov.2009
    • 1134

    Pamant gazon

    Mii de scuze pentru postare, scuze administratorilor, se poate sterge cand se crede de cuviinta.
    Vroiam doar sa intreb daca nu exista pe forum cineva, timisorean sau din zona, care imi poate aduce in jur de 35-40 de metri cubi de pamant bun pentru semanat gazon. Am nevoie pentru gradina proprie, in Timisoara, zona Plopi. Caut de ceva timp si nu reusesc sa gasesc un pamant bun, si la un prêt rezonabil, un pret real, nu multiplicat de catre transportatori de minim 4 ori (sursa sigura) fata de pretul cu care il achizitioneaza ei. Multumesc mult.
    Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6701

    #2
    Răspuns la: Pamant gazon

    Pai du-te la sursa transportatorilor si ia direct la pret de 1:1 ...
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • Dan_Daniel
      Living Legend
      • 20.nov.2009
      • 1134

      #3
      Răspuns la: Pamant gazon

      Da, bun, mersi. Era simplu, problema e ca nu "am in dotare" un Trakker de 20 de metri cubi, iar cu ceva mai mic nu merita, trebuie sa faci vreo 20 de ture pe o anumita distanta. Un camion mare nu imi intra unde trebuie sa bag pamantul, trebuie neaparat un Trakker, care vireaza altfel.
      Ultima editare de Dan_Daniel; 02.sep.2017, 12:31.
      Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6701

        #4
        Răspuns la: Pamant gazon

        Deci vrei sa gasesti un " trakker " si daca se poate sa-ti faca transportul moka ... bun plan ! Poate gasesti unul in Dobrogea si te costa doar adusul pana la tine ... topic de 2 bani , creeat la betie !
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • Temelye
          Living Legend
          • 23.apr.2014
          • 1395

          #5
          Răspuns la: Pamant gazon

          O varianta mai poate fi mranita si nisip. Daca iti e ok, in Timisoara sunt multi care aduc, gasesti pe publi24. La ce pret nu stiu, vb cu ei Succes.
          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

          Comentariu

          Procesare...