Balconul

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • carmenutza156
    Incepator
    • 22.iul.2006
    • 4

    Balconul

    Locuiesc la parter si doresc sa imi construiesc balcon, dar nu stiu la cine sa apelez. As dori cineva care sa preia totul de la inceput si pana la constructia propriu zisa. Chiar am nevoie de ajutor pentru am inteles ca se modifica legislatia. Sper sa ma ajute cineva.
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3526

    #2
    Re: Balconul

    autorizatia este cea mai importanta..., mergeti la primaria de sector si aflati mai multe.....

    Comentariu

    • danhome_52
      Membru Marcant
      • 26.dec.2005
      • 749

      #3
      Buna!
      Calea cea mai sigura si ieftina e sa construiti mai multi de pe acea coloana.Astfel proiectul si autorizatiile vor fi mai usor de obtinut.Oricum pentru parter se va pretinde o fundatie destul de solida pentru a sustine si eventualele balcoane de deasupra.Te poti afla in situatia de a suporta singura cheltuielile cu proiectul si cu structura de rezistenta si apoi sa vezi ca vor construi si altii folosindu-se de ele.
      Bafta!

      Comentariu

      • Baboo
        Living Legend
        • 09.iul.2006
        • 1678

        #4
        Cred cã ptr a obþine autorizaþia, printre altele, vi se va cere ºi contract cu ofirmã ptr transportul molozului!
        E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

        Comentariu

        • Seni
          Living Legend
          • 05.mar.2006
          • 3526

          #5
          banuiesc ca la etajele superioare exista balcoane....

          Comentariu

          • carmenutza156
            Incepator
            • 22.iul.2006
            • 4

            #6
            balconul

            Da exista balcoane la etajele superioare, normal.
            Am nevoie de o firma care sa faca toate hartiile necesare, eventual sa il si construiasca.
            Am incercat sa ma ocup singura si am am reusit pana la un moment dat, cand am abandonat. NU mai spun cat a durat si nu am ajuns nici la mijlocul drumului.
            DECI AS DORI SA MA AJUTE O FIMA.

            Comentariu

            • danhome_52
              Membru Marcant
              • 26.dec.2005
              • 749

              #7
              Buna!
              Nu s-a specificat existenta balcoanelor la etajele superioare,ceea ce m-a facut sa bat campii!
              La fel de normal e sa nu fie balcoane pe coloana respectiva si constructia lor sa fie mai complicata atat ca proiect,autorizatii,cat si ca executie!
              Un contract cu o firma care sa faca lucrarea se poate rezolva numai pe plan local
              Bafta!

              Comentariu

              • Seni
                Living Legend
                • 05.mar.2006
                • 3526

                #8
                exista persoane "amabile", care pentru o anumita suma se ocupa de calvarul alergaturii pentru obtinerea autorizatiei!!
                cel mai bine ar fi sa contactati o firma din zona, poate se ocupa de ... tot!!

                Comentariu

                • carmenutza156
                  Incepator
                  • 22.iul.2006
                  • 4

                  #9
                  Dragii mei asta caut si eu niste persoane "amabile" care sa ma ajute dar sa aiba si firma sa fie totul legal. In cine as putea sa am incredere si unde sa ii gasesc. Va multumesc de ajutor.

                  Comentariu

                  • Seni
                    Living Legend
                    • 05.mar.2006
                    • 3526

                    #10
                    in ploiesti......, iti puteam recomanda....

                    Comentariu

                    • Baboo
                      Living Legend
                      • 09.iul.2006
                      • 1678

                      #11
                      ,,In cine as putea sa am incredere..."
                      Pãrerea mea e cã nu puteþi avea încredere în nimeni!

                      Încercaþi sã daþi un anunþ ºi vedeþi ce se aratã! Iatã unul pe care eu mã mai uit: www.oferta.ro
                      Sal'tare!
                      E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

                      Comentariu

                      • carmenutza156
                        Incepator
                        • 22.iul.2006
                        • 4

                        #12
                        Va multumesc pentru ajutor, e important ca cineva cel putin a incercat sa te ajute. Am sa incerc si varianata propusa cu OFERTA. Eu am nevoie de firma din Bucuresti. Mii de multumiri!

                        Comentariu

                        • Baboo
                          Living Legend
                          • 09.iul.2006
                          • 1678

                          #13
                          În acest site eu am vãzut anunþuri din mai multe judeþe în mai multe domenii. La noi în judeþ am vãzut firme din alte judeþecare au activitate. Postaþi o întrebare, care nu vã costã nimic. Încercaþi ºi pe www.imomarket.ro, acolo unde sunt înregistrate firme.
                          Sal'tare!
                          E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

                          Comentariu

                          Procesare...