Scule Stanley

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alin_mg
    Membru
    • 17.iul.2006
    • 271

    Scule Stanley

    VA ROG SA-MI SPUNA CINEVA CAT SUNT DE BUNE MULT LAUDATELE SCULE STANLEY ?

    Vreau sa-mi cumpar o foarfeca de tabla pentru profile rigips si mai multa persoane mi-au indicat firma Stanley ca find cea mai buna in domeniu, dar nici unul nu avea scule de la firma respectiva.
    De asemenea am vazut ca firma respectiva are cateva modele diferite de foarfeci ( pe stanga, dreapta, ambele directii, cu falci mai mari, mai
    mici etc. )
    Rog pe cineva care a folosit respectivele foarfeci sa-mi dea un sfat ?

    Mutumesc anticipat !
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 959

    #2
    Sculele sunt destul de bune, sunt in gama superioara pentru utilizatorii tip Hobby.
    Multi zic ca sunt profesionale, dar ce se gaseste la noi pe piata prin magazine nu intra in categoria asta. Sunt un fel de "Bosch verde" al sculelor.
    Viata e complexa si are multe aspecte...

    Comentariu

    • muale
      Membru
      • 06.ian.2006
      • 156

      #3
      dupa parerea mea sunt foarte bune calitativ dar si scumpe ca pret.spre exemplu am un set de capete de insurubare no-name si unul Stanley.cele no-name se macina treptat,cele stanley macina capul surubului,la nevoie! sunt f. durabile.la fel cu niste surubelnite...cleste de tabla nu am folosit dar deja sunt convins de calitatea stanley.daca lucrati des cu rigips,merita facuta investitia in ceva de calitate(presupun ca foarfeca are un pret...fata de altele din piata) daca e vb de o singura lucrare as lua una mai slaba si ieftina

      Comentariu

      • mihai bonda
        Membru
        • 29.ian.2012
        • 144

        #4
        eu am un capsator stanley luat la 100 ron si sunt foarte multumit . foloseste capse de 6,8,10,12,14 mm.... ca si minusuri : - nu poti puca cuie
        - in lemn de stejar cele de 14 mm nu intra de tot
        - pretul la capse nu l-am inteles cele de 10mm sunt mai scumpe ca cele de 14 mm
        - nu potrivesc , capse de la alti producatori (am luat ca romanul "einhell" ca erau la promotie si acum ma uit la ele ca sunt putin mai late si nu le pusca afara...

        Comentariu

        • knoxville23
          Incepator
          • 21.oct.2010
          • 48

          #5
          Răspuns la: Scule Stanley

          in materie de fierastraie si rindele sunt singura optiune pt scule profesionale de la noi.iar cu putina rabdare le poti gasi la preturi onorabile:FatMax 22inch 7tpi la 55 lei.

          Comentariu

          • Romaqua10
            Incepator
            • 26.apr.2020
            • 1

            #6
            Bună! De unde as putea cumpăra cuie tip J 12-15 mm pentru capsator electric Stanley TRE550? Știți vreun site specializat? Mulțumesc!

            Comentariu

            • PowerMC
              Administrator
              • 02.mai.2007
              • 2239

              #7
              Cuie tip J cu lungimea de 15mm si diametrul 1.2 mm gasiti in magazinele de bricolaj.
              Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

              Community Manager MC

              Comentariu

              Procesare...