copie act cadastral

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Mao
    Incepator
    • 18.ian.2006
    • 43

    copie act cadastral

    Am un apartament situat in sectorul 6 si-mi trebuie o copie dupa cadastru. Unii ma trimit sa fac o cerere la judecatorie altii la cadastrul de sector(pe strada Popa Tatu). Care este procedura exacta si cam in cat timp se rezolva? S-a mai lovit cineva de aceasta problema?

    Multumesc
  • TDJ
    Living Legend
    • 10.apr.2006
    • 2397

    #2
    Logic este sa te adresezi Oficiului de Cadastru deoarece ei detin documentatia cadastrala.

    Comentariu

    • mariusp
      Incepator
      • 13.feb.2006
      • 18

      #3
      cadastru rezolva problema, primaria nu are nici o treaba aici, succes!
      Cu respect,
      Marius

      Comentariu

      • Mao
        Incepator
        • 18.ian.2006
        • 43

        #4
        Multumesc de raspunsuri!
        Intradevar copie dupa actul cadastral se obtine de la oficiul de cadastru de care apartineti. Pentru sectorul 6 oficiul de cadastru se afla in strada Popa Tatu.
        Eu aveam nevoie de o copie destul de urgent. Din pacate obinerea unei copii, in mod oficial, dureaza cam o saptamana. Dupa ce depui cererea ti se comunica o zi in care sa fii dupa copie.
        M-am dus in ziua cu pricina sa ridic copia. Atunci mi-am dat seama de birocratia ce domneste in RSR si de lenea si sictirul cu care este tratat de catre functionarii publici. Tanti de acolo a deschis un dosar in care era mai multe cereri printre care si a mea. Deci timp de o saptamana nu se uitase nimeni pe cerere. O ia(cererea), se duce la niste rafturi, scoate dosarul de cadastru, si zice sec ca taxa este de 5 RON pagina A4. Deci, pentru obtinerea unei copii, a unui act, operatiei care dureaza practic 10 MINUTE eu am asteptat o saptamana!!!!
        Este inadmisibil!

        Comentariu

        Procesare...