perete pictat

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • sashu
    Incepator
    • 10.sep.2006
    • 3

    perete pictat

    nu stiu daca am facut un topic nou exact unde trebuie; daca e nepotrivita locatia va rog frumos sa-l mutati.
    as vrea ca dupa ce zugravesc peretele sa pictez si un anumite model. nu stiu exact ce fel de vopsea imi trebuie pt acest lucru si de ce anume trebuie sa tin cont. zugraveala va fi cu vopsea lavabila facuta texturat; nu m-am hotarat inca daca ma voi folosi de o carpa pt a-i da acest aspect sau de un trafalet special. m-ar ajuta mult daca mi-ati putea raspunde la intrebari. multumesc
  • sonutz
    Incepator
    • 08.sep.2006
    • 8

    #2
    perete pictat

    Poti picta linistit tot cu lavabila in care pui culoare lichida (o gasesti la toate magazinle si depozitele ce vind materiale de constructii). Pentru textura iti recomand trafaletele
    Bafta!

    Comentariu

    • sashu
      Incepator
      • 10.sep.2006
      • 3

      #3
      multumesc frumos.
      o sa astept cam o zi intre culorile date, insa n-ar trebui sa imi fac griji ca se intrepatrund culorile, ca nu se va absorbi vopseaua atat cat trebuie ?

      Comentariu

      • sonutz
        Incepator
        • 08.sep.2006
        • 8

        #4
        perete pictat

        Nu trebuie sa stai o zi pentru a se usca culoarea.Lavabila se usuca in vreo 10-15 minute. si stai linistit, culorile nu se intrepatrund. Daca vrei contururi cu negru foloseste o tempera sau orice altceva. Lavabila de pe fond suporta orice.

        Comentariu

        • sashu
          Incepator
          • 10.sep.2006
          • 3

          #5
          multumesc mult

          Comentariu

          Procesare...