Angajat echipa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • victor_c
    Incepator
    • 16.sep.2006
    • 1

    Angajat echipa

    Cam care ar fi pretul cerut de o echipa de muncitori in constructii (prin firma, nu mesteri) pentru renovarea completa a unui apartament de 3 camere (doua bai) si cam cat timp dureaza?. Apartamentul nu are facuta nici un fel de renovare in afara gresiei si faiantei din baie si bucatarie, zidaria este la pamant, instalatia electrica sufera de asemenea, etc. Multumesc.
  • bigjoe
    Membru Marcant
    • 19.mai.2006
    • 481

    #2
    Re: Angajat echipa

    Postat în original de victor_c
    Cam care ar fi pretul cerut de o echipa de muncitori in constructii (prin firma, nu mesteri) pentru renovarea completa a unui apartament de 3 camere (doua bai) si cam cat timp dureaza?. Apartamentul nu are facuta nici un fel de renovare in afara gresiei si faiantei din baie si bucatarie, zidaria este la pamant, instalatia electrica sufera de asemenea, etc. Multumesc.
    Cam 1500 euro si cam 1 luna jumate
    ai grija ..

    Comentariu

    • Seni
      Living Legend
      • 05.mar.2006
      • 3526

      #3
      Re: Angajat echipa

      posibil chiar mai mult....

      Comentariu

      • danhome_52
        Membru Marcant
        • 26.dec.2005
        • 750

        #4
        Salut!
        Eu cred ca nu o sa scapi mai ieftin de 2500 Euro si 2 luni de lucru!
        Atentie insa la ce semnezi cu o firma!Trebuie specificate materialele folosite,termen finalizare ,calitatea finisajelor,garantie,etc...Daca raman nelamuriri,pretentiile ulterioare vor fi platite suplimentar.
        Bafta!

        Comentariu

        • Seni
          Living Legend
          • 05.mar.2006
          • 3526

          #5
          danhome se apropie mai mult de realitate!!

          Comentariu

          • Ulysse
            Incepator
            • 30.aug.2006
            • 16

            #6
            Un salut vesnic tuturor!

            Sunt nou pe forum, scuzati'mi naivitatile, dar apropos de acest topic: cunoasteti vreun "boutique" harnic, constiincios, profesionist etc etc care sa se ocupe de toate lucrurile ce tin de renovarea unui apartament? (gresie, faianta, instalatii sanitare, termopane etc)

            Exista asa ceva pe piata? (am gasit, pe internet, o firma, Expertpai, dar nu stiu nimic despre ei - nu am nici o recomandare

            Multumesc tare mult.

            PS: Daca va intereseaza fotografia, eu va recomand Carioca (prietenii stiu de ce). Daca ii cunoasteti, asa ceva caut dar in amenajari.

            Comentariu

            • Seni
              Living Legend
              • 05.mar.2006
              • 3526

              #7
              exista mica publicitate....., acolo gasesti cam ce doresti!!

              Comentariu

              • Ulysse
                Incepator
                • 30.aug.2006
                • 16

                #8
                Monser,

                stiu ca exista mica publicitate. Am intrat pe acest forum, crezand ca cei de aici cunosc mult mai bine lucrurile, au insight'uri.....lucruri care, de obicei, nu le intalnesti in anunturile de publicitate.

                Postat în original de seni
                exista mica publicitate....., acolo gasesti cam ce doresti!!

                Comentariu

                • LucianDr.
                  Living Legend
                  • 06.feb.2006
                  • 1147

                  #9
                  Nu inteleg de ce vrei sa faci prin firma. Ti-e frica de garantii? Nu iti cade apartamentul iti spun eu.Si casa daca faci si o faci conform proiectului n-o sa ai probleme. Vrei un design deosebit si vrei sa iti dea ei niste idei? Daca iei o firma angajatorul trebuie sa plateasca si asigurari de sanatate si impozit din venit si impozit din profit, contabil si o suma in buzunarul lui.
                  Sunt echipe f. serioase cu care te poti intelege la lucrare si o sa iti faca si mai ieftin si mai bine. Fa un contract de mana intre parti cu ceva clauze.
                  Spor la munca.
                  I'm working for a better live!

                  Comentariu

                  • LucianDr.
                    Living Legend
                    • 06.feb.2006
                    • 1147

                    #10
                    De ce iti spun ca cu niste meseriasi ai iesi mai bine decat prin firma si mai repede iti vorbesc din experienta propie.
                    1. Un meserias bun nu lucreaza la o firma pentru 5-10 milioane pe luna
                    2. Mai bine isi face echipa (daca e bun) si va castiga mult mai mult
                    3. Meseriasii de la firme sunt plictisiti si lucreaza doar ca sa le treaca ziua
                    4. Meseriasul bun iti faca mai cu spor sa termine lucrarea ca sa se apuce de alta si banul ajuns in buzunar este multumirea lui.
                    Sunt echipe care au si firma ca sa fie oarecum in legalitate si au si carti de munca, platesc asigurari , etc dar lucreaza de la egal la egal. Adica sau sunt asociati sau seful (patronul) lucreaza in rand cu ei si sunt platiti la lucrare nu din salar.
                    I'm working for a better live!

                    Comentariu

                    • Ulysse
                      Incepator
                      • 30.aug.2006
                      • 16

                      #11
                      Va salut!
                      Multumesc foarte mult pentru argumente si experienta. Destul de convingatoare, recunosc.

                      O zi in Grad de Mare Placere va doresc!



                      Postat în original de LucianDr.
                      De ce iti spun ca cu niste meseriasi ai iesi mai bine decat prin firma si mai repede iti vorbesc din experienta propie.
                      1. Un meserias bun nu lucreaza la o firma pentru 5-10 milioane pe luna
                      2. Mai bine isi face echipa (daca e bun) si va castiga mult mai mult
                      3. Meseriasii de la firme sunt plictisiti si lucreaza doar ca sa le treaca ziua
                      4. Meseriasul bun iti faca mai cu spor sa termine lucrarea ca sa se apuce de alta si banul ajuns in buzunar este multumirea lui.
                      Sunt echipe care au si firma ca sa fie oarecum in legalitate si au si carti de munca, platesc asigurari , etc dar lucreaza de la egal la egal. Adica sau sunt asociati sau seful (patronul) lucreaza in rand cu ei si sunt platiti la lucrare nu din salar.

                      Comentariu

                      Procesare...