Ferestrele "termopan"

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Kilanea
    Incepator
    • 20.sep.2006
    • 9

    Ferestrele "termopan"

    Am patit un lucru care numai mie mi se putea intampla!
    Acum 1 an am platit integral executia si montarea a 2 ferestre tip termopan ,pentru bucatarie si dormitor.In loc sa le execute la termen(intre16 si 18 octombrie,anul trecut),a venit decembrie si nu erau montate!S-au dus baietii mei la Protectia consumatorului, si cu chiu ,cu vai intre 2 si 6 decembrie,mi-au montat geamurile.
    Distractia incepe acum o saptamana cand,incercand sa spal geamul din bucatarie am descoperit existenta unei musculite din acelea mici si albe ce se fac pe flori, INTRE geamuri. De atunci ma tot uit la ea si nu-mi vine sa cred! Geamul ar fi trebuit sa fie etans .Daca e etans pe unde dracu a intrat musculita si si-a depus si oua?
    Am dat telefon azi la firma care mi-a executat lucrareasi o duduie o tot scalda,ba ca una ba ca alta numai prostii zicea.Am incercat sa iau legatura cu directorul firmei dar "nu-l gasea" asa ca inca nu am putut lua legatura cu directorul firmei, dar sper s-o rezolv.
    Bine, bine ,probabil va intrebati de ce va povestesc toate astea:ca sa previn patanii similare ce le pot avea cei ce incearca sa plateasca o lucrare in avans.Cu banii inainte nu merita sa mai faci nimic, te alegi si cu lucru prost facut si cu nervi .
    Nu te poti baza in "mesteri" in orasul meu,sunt mincinosi,de aceea ,daca vrei sa faci ceva, trebuie sa o faci SINGUR!
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Cu banii inainte nu merita sa mai faci nimic, te alegi si cu lucru prost facut si cu nervi .
    Problema nu este plata integrala anticipata ci seriozitatea firmei. Daca aceasta firma a fost un de "cartier" atunci pot sa te invinovatesc si pe tine ca ai ales ceea ce nu trebuia.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • cristian puscas
      Incepator
      • 03.iul.2006
      • 80

      #3
      Sa fie oare si la mine asa?!! Mie imi tot apar musculite mici negre.. da mici... si multe... pe pervazul interior al ferestrelor. Si tot dau cu spray anti muste si tot apar. Intre geamuri (sunt tot termopane ) nu se vad si nu prea imi vine sa cred ca s-au bagat in camerele tocului ferestrelor. Ciudat.

      Comentariu

      • Kilanea
        Incepator
        • 20.sep.2006
        • 9

        #4
        Nu am dat numele firmei,sperand ca vor veni intr-o saptamana sa-mi remedieze situatia.Dar nu au venit, asa ca,nu vad de ce mi-as face eu scrupule!
        Deci firma se numeste MIGNON si e binecunoscuta in Timisoara.
        Aviz timisorenilor care se pot lasa inselati de "prestigiul"firmei!
        Nu te poti baza in "mesteri" in orasul meu,sunt mincinosi,de aceea ,daca vrei sa faci ceva, trebuie sa o faci SINGUR!

        Comentariu

        Procesare...