montaj termopan...dem.usor sau dem.greu?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • manuela_olivares
    Incepator
    • 10.iul.2006
    • 36

    montaj termopan...dem.usor sau dem.greu?

    Am umblat de nauca o luna de zile pana sa ma hotarasc ce termopane aleg, cu ce firma si chestiunile binecunoscute ce implica cumpararea lor. In final m-am hotarat. Am ales profile Roplast cu feronerie Roto, cinci camere de 70 mm, cu geam Low-e cu argon. Toate bune si frumoase. La oferta intitiala la fiecare fereastra comandata scria la montaj: Dem. Usor, D8-112, Sp, iar la oferta pe care mi-au dat-o azi, cand am si achitat avansul, au spus ca s-au ieftinit ca prin minune profilele, de ieri pana azi, caci ieri am fost si am facut prima oferta, si dec...i profilele de azi costa mai putin.
    Si ce mai vrei stimabile...ar zice nenea Iancu...dar eu nu-s impacata cu ieftinirea asta peste noapte plus ca acum pe oferta la montaj scrie: Dem. Greu, Surub 7.5x132, Sp.
    Cum habar n-am de termenii tehnici si nici de specificatii, intreb si eu...nu cumva profilele cele ieftinite peste noapte sunt mai proaste decat cele din oferta facuta cu o zi inainte? Nu stiu pe cine as putea intreba si pana miercuri cand vine inginerul la masuratori, vreau sa stiu pe ce picior dansez! Oare are importanta ce scrie la montaj?
    Celor care vor avea bunavointa sa-mi raspunda si sa ma lumineze...le multumesc anticipat!
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6878

    #2
    Aveti si de demontat ferestrele vechi ?
    Caci asa reiese din oferta facuta, initial au zis ca e usor de demontat dupa care sau razgindit.

    Cel mai simplu ar fi sa demontati dumneavoastra sau sa gasiti pe altcineva sa demonteze ferestrele vechi si asa nu v-ar lua bani pe lucrare.
    Cu stima.

    Comentariu

    • manuela_olivares
      Incepator
      • 10.iul.2006
      • 36

      #3
      Multumesc pentru raspuns...dar nu-mi ajuta. Nu a fost nici un moment vorba in discutiile premergatoare contractului despre demontaj usor sau greu. Plus ca am specificat ca la balcon vine cineva si demonteaza totul inainte de a veni echipa. Deci nu cred ca asta ar insemna cele doua specificatii...

      Comentariu

      Procesare...