Scule marca Parkside

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tjax
    Incepator
    • 30.iul.2006
    • 4

    Scule marca Parkside

    Am vazut in cateva locuri niste scule marca Parkside. E o marca a unui concern german, Kompernass, dar provenienta reala a produselor e probabil Asia. Sunt scule pentru folosire casnica, nu profesionala, dar m-ar interesa totusi cam cat de bune sunt. Am vazut ca intr-un mesaj anterior de pe forum, din iunie 2006, danhome_52 spunea ca a folosit "o rotopercutanta Parkside [...] si, cu anumite limite, se comporta perfect". M-ar interesa parerea dumnealui in prezent, daca e la fel de multumit, si alte pareri ale celor care au folosit produse cu aceasta marca. Din ce am mai citit pe forumuri din afara par niste produse decente si ma gandeam sa cumpar un ciocan rotopercutor facut de ei, pentru folosire ocazionala.

    Multumesc anticipat.
  • expertparchet
    Living Legend
    • 16.iun.2006
    • 1272

    #2
    Pai ti-ai dat raspunsul singur!!! Daca vrei sa le folosesti "casnic" sunt ok!

    Comentariu

    • tjax
      Incepator
      • 30.iul.2006
      • 4

      #3
      Stiu ca parerea generala este ca pentru uz casnic orice chinezarie e buna. Numai ca unele scule ieftine se strica dupa 20 minute de utilizare, altele dupa un an isi pierd din functionalitate etc. Iar unele marci ieftine sunt mai bune decat altele. Si chiar daca sunt constient ca nu e o scula profesionala, as prefera totusi sa ma tina cat mai mult.

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #4
        Care este pretul la scula asta?

        Eu am luat acum 1 an un Globus (parca) la 130 lei si chiar daca am avut indoieli se comporta bine pana acum.

        Am spart un mozaic, am dat jos o masca de placi de beton prefabricate, am dat jos 20 mp de faianta si inca 20 mp de tencuiala plus alte gauri in beton, am preparat adezivul de ceramica etc.

        Am utilizat-o in scopuri personale, pentru casa.

        Mi-am facut treaba cu ea si inca merge la fel ca in prima zi.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • Temelye
          Living Legend
          • 23.apr.2014
          • 1395

          #5
          Răspuns la: scule marca Parkside

          Sal. Informativ pentru cei ce doresc sa isi cumpere rotopercutanta de 1500W, 5J, ce a aparut la Lidl le pot spune ca cei 5 j nu sunt reali.
          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

          Comentariu

          • Temelye
            Living Legend
            • 23.apr.2014
            • 1395

            #6
            Răspuns la: scule marca Parkside

            Nu sunt genul sa duc scule inapoi dar in cazul acesta cred ca acolo o sa ajung
            Mai am scule Parkside si sunt multumit (mai ales de acu de insurubat) Cind am luat rotopercutanta am fost convins ca e ok dar se pare ca e un model nereusit
            Cei 5 J se simt cam undeva la 2,spun asta deoarece am o Makita care are 2,7 si bate mai tare decit acest Parkside de 5
            Alt aspect care nu imi place este ca are momente cind nu bate,simptomele astea find si la gama de scule ieftine din Horbach se numesc ceva de genu Patfinder sau cam asa
            Am avut ani de zile un Matrix si a mers bine .raportul pret calitate find excelent
            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

            Comentariu

            • Temelye
              Living Legend
              • 23.apr.2014
              • 1395

              #7
              Răspuns la: scule marca Parkside

              Se pare ca rotopecutantele de la Parkside sunt destul de slabute. Recent, o cunostinta care are rotopercutorul de la ei cu motor orizontal i-a picat sistemul de schimbare perii, mie imi face figuri mandrina in sensul ca uneori burghiul nu intra pina in capat si cind intra dupa citeva percutii sare in afara si iar nu intra inapoi si tot asa. Nu zic, Parkside are si scule cu raportul pret- calitate excelent dar la rotopercutoare se pare ca nu prea le iese.
              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

              Comentariu

              • spik1
                Living Legend
                • 20.apr.2012
                • 2271

                #8
                Răspuns la: scule marca Parkside

                Eu pot spune din experienta proprie ca masina de gaurit cu/de banc luata din Lidl este o jucarie!
                Nu o recomand nici de uz casnic.

                Comentariu

                • emanu
                  Membru marcant
                  • 06.oct.2008
                  • 504

                  #9
                  Răspuns la: Scule marca Parkside

                  eu am masina de gaurit insurubat de 20V si o scula multifunctionala! Sunt f multumit de ele

                  Comentariu

                  • lmacsen
                    Membru
                    • 26.sep.2015
                    • 298

                    #10
                    Răspuns la: Scule marca Parkside

                    Mi-am luat acum 2-3 saptamani un pendular, model nou. L-am folosit putin, pare solid. La banii astia, 150 lei, probabil e ce poti lua mai bun de pe piata.

                    Comentariu

                    Procesare...