Apartament in Bucuresti

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • StefanBV
    Incepator
    • 18.oct.2018
    • 13

    Apartament in Bucuresti

    Vreau sa imi cumpar un apartament in Bucuresti si nu stiu in ce zona se merita. Si-a luat cineva recent vreunul ca sa imi dea un sfat? In principiu dispun cam de 80 de mii si ma gandeam la 1-2 doarmitoare. As vrea ceva intr-o zona linistita, cu infrastructura si autorizatii de constructie sa nu pice peste mine la primul cutremur. Ma uit pe site-urile de imobiliare si vad o gramada de rezidentiale contruite sau in constructie dar nu cunosc chiar foarte bine Bucurestiul (sunt din BV) asa ca nu stiu cate sunt reale si cate tampenii.
    Multumesc
  • StefanBV
    Incepator
    • 18.oct.2018
    • 13

    #2
    Stie cineva cum este aceasta zona: https://new.flatfy.ro/rotar-park-residence-bucuresti ? Sta cineva prin imprejurimi?
    Ultima editare de StefanBV; 30.oct.2018, 11:42.

    Comentariu

    • StefanBV
      Incepator
      • 18.oct.2018
      • 13

      #3
      E atat de nasol Bucurestiul incat nu recomanda nimeni nimic?

      Comentariu

      • fanero
        Living Legend
        • 02.aug.2008
        • 2107

        #4
        Postat în original de StefanBV
        E atat de nasol Bucurestiul incat nu recomanda nimeni nimic?
        Cei care stau aici de vreo 60 de ani cam asta cred.

        Blocurile vechi sunt construite conform proiectului, au trecut cu bine mai multe cutremure, dar au spatii locuibile mici.

        Blocurile noi, din condominii, nu stie nimeni cum au fost construite.
        Multe nu respecta proiectele de executie sau calitatea materialele folosite.

        Casele si apartamentele noi s-au cumparat mai mult functie de posibilitatile financiare disponibile.
        Poate de aceea nu recomanda nimeni o zona anume.

        Eu stau de 54 de ani in Titan intr-un bloc din placi prefabricate.
        Desi este mic ca spatiu (63 mp) sunt multumit.

        Cea mai buna zona este aceea din aproprierea locului de munca.
        Daca stai ca mine in Titan si lucrezi in Militari, "ai pus-o". Faci trei ore dus intors zilnic.

        O zi buna
        Ultima editare de fanero; 06.ian.2019, 14:00.

        Comentariu

        • StefanBV
          Incepator
          • 18.oct.2018
          • 13

          #5
          Oh, multumesc tare mult pentru raspuns. Este adevarat ca nu vreau sa imi cumpar ceva intr-un bloc vechi, parintii mei stau in unul si am ramas cu ceva sechele referitoare la cutiile alea de chibrit Am o slujba care imi permite flexibilitate, pot locui oriunde. Nu prea as vrea sa iau ceva in centrul Bucurestiului, ma gandeam mai la periferie, dar si Titanul arata bine si este accesibil: https://new.flatfy.ro/postavarului-s...ence-bucuresti Nu aveti un parc frumos tare acolo? Imi amintesc ca am fost in urma cu ceva ani

          Comentariu

          • StefanBV
            Incepator
            • 18.oct.2018
            • 13

            #6
            6 luni mai tarziu iar situatia este mai tragica decat la inceput )) N-ai frate ce sa cumperi in Bucuresti. Daca sunt apartamente vechi ti-e ca-ti pica blocul in cap, iar alea noi sunt vai de mama lor!

            Comentariu

            Procesare...