Pregatirea electricianului de durata scurta sau lunga?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • wolly
    Incepator
    • 06.aug.2018
    • 13

    Pregatirea electricianului de durata scurta sau lunga?

    Am observat ca la AJOFM existau niste cursuri de electricieni dar din cate am inteles erau de durata scurta(4-6 luni) si nu de durata lunga.M-am uitat pe ele si nu am inteles ceva.Poate un electrician de durata scurta sa profeseze ca si electrician de durata lunga?Intreb asta deoarece nu exista cursuri de durata lunga(4 ani) si observ ca acele cursuri sunt inutile deoarece nu te invata practica care este necesara in orice profesie.De ce nu exista in Romania cursuri de 4 ani cum exista si in alte tari?Am intrebat un electrician ce era un accesoriu electric si el mi-a raspuns ca nu stie ce este si ca este din PVC(de fapt era o regleta dar la ce nivel de profesionalism era ma indoiesc ca a lucrat vreodata cu aceste denumiri).
  • wolly
    Incepator
    • 06.aug.2018
    • 13

    #2
    5 citiri si niciun raspuns...Chiar nimeni nu stie?

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15019

      #3
      Sunt cursuri de initiere, care iti ofera posibilitatea de a intra in breasla sau de a te anjaga ca novice, langa alte persoane mai calificate. Pentru a deveni un adevarat electrician, trebuie mult studiu, munca si cunostinte. Experienta se dobandeste in timp si cu multa transpiratie.

      Comentariu

      • StefanBV
        Incepator
        • 18.oct.2018
        • 13

        #4
        Aceste cursuri sunt de introducere, de a primi primele notiuni despre acest tip de serviciu. Ulterior poti continua studiile sau te poti aciuia pe langa une lectrician cu experienta si sa incepi a fura din meserie.

        Comentariu

        Procesare...