Miros mortăciune

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Elena Mandel
    Incepator
    • 23.apr.2020
    • 1

    Miros mortăciune

    Bună ziua tuturor!Locuiesc la etajul 4/4 și de ceva timp (vreo 6 luni) resimt un miros puternic de mortăciune in dormitor, mai ales când afară adie vântul. Stau aici de 5 ani și nu am avut probleme de genul. Apartamentul a fost renovat complet cu vreo 3 ani înainte să cumpar, dar s-a locuit puțin în el în acel timp, foștii proprietari fiind plecați. Cel care a renovat era tatăl proprietarului, deci exclud variante de sabotaj precum oul găurit cu acul și lăsat intre perete și placa rigips. Nu am văzut niciodată în bloc/casa șoareci sau alte rozătoare, nici nu am.auzit sunete. Mirosul nu persistă mereu, ci doar când bate vântul, repet. Nu vine de afară, am deschis geamul și am verificat de fiecare dată, dar se resimte de fiecare dată în același loc, între pat și un perete-cel comun cu Baia, deși în baie nu miroase. Menționez că am pisică, dar nu iese niciodată afară, sta uneori in balcon și cam atât. La început când am simțit mirosul am zis sa nu fi prins vreo vrabie ceva și să mi-o fi dosit sub pat, dar am verificat și nu am nimic. Am ajuns chiar sa fiu paranoia de la atâtea seriale detectiviste și povești de-ale lui Edgar Poe încât am zis sa nu fie ceva îngropat în acel perete la momentul construcției și să fie mumificat acolo, iar din când în când, prin circulația curenților de aer să scoată miasma la iveală 😂🙄🙄🙄🙄, nu știu!
    A mai pățit cineva așa ceva? Să nu reușească să găsească sursa mirosului? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!
Procesare...