Sondaj politic

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • valeriu ciprian
    Membru Marcant
    • 09.feb.2006
    • 895

    #46
    deci.......

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	spune_nu_685.gif 
Afișări:	3799 
Mărime:	7,8 KB 
ID:	558705

    Comentariu

    • alexis
      Living Legend
      • 05.nov.2006
      • 1318

      #47
      Tare subiect!
      Am fost plecat la Torino doua saptamani, foarte multi din romani de acolo sint pro Base.
      Buna inghetata au italienii!
      Sa fie Base!
      faci o casa si pentru urmasii tai

      Comentariu

      • Mina
        Living Legend
        • 24.iun.2006
        • 1106

        #48
        off topic: chiar ma intrebam pe unde umblati.

        Comentariu

        • ido0100
          Incepator
          • 15.apr.2006
          • 94

          #49
          si prin Spania se cam aud voci pro Basescu....

          Comentariu

          • TDJ
            Living Legend
            • 10.apr.2006
            • 2397

            #50
            Sa incerc o gluma, pot spune ca si mie mi se pare ca seara, cand deschid fereastra, in linistea noptii se aud acele voci.

            Comentariu

            • nico30
              Incepator
              • 27.ian.2007
              • 68

              #51
              v-am spus din start ca stiu ca nu este un site politic dar eram curios .oricum fiecare stie cu cine voteaza si acest pool nu trebuie sa influienteze decizia fiecaruia.
              votati numai sa nu se duca voturile in alta parte decit doriti nu de altceva!!!

              Comentariu

              • alexis
                Living Legend
                • 05.nov.2006
                • 1318

                #52
                Si eu consider ca e bine sa-ti exprimi liber parerile politice, chiar si pe un forum de constructii. Mai ales ca exista legatura:
                Parlament - Ceresit/caramida/beton/fier - si cei ca noi care le cumparam
                faci o casa si pentru urmasii tai

                Comentariu

                • dorin ghent
                  Incepator
                  • 13.iul.2004
                  • 4

                  #53
                  Pro Base

                  pt. simplul fapt ca Base a fost singurul politician de dupa 89 care a renuntat la imunitate pt a putea fi cercetat in dosaul Flota.Acum un ministru este invinuit penal si nici votcaroiu nici moliceanu nu il demit pt a putea fi cercetat...Interesul poarta fesul, doar ca fesul e tare mare acum de au incaput sub el si psd,pnl,udmr,prm,si motanul.In cel priveste pe moliceanu imi place sa-l vad cum isi da cu stangul in dreptul,avandu-l drept model pe nea nelu care vorbea pe langa subiect in limbaj de lemn,faza de dupa votul parlamentului cu discursul a fost de pomina.. Daca statea in banca lui poate treceau 5 minute(sau sfertul academic) si base se tinea de cuvant... asa i s-au aprins beculetele si s-a razgandit..

                  Comentariu

                  • Maestrul Max
                    Living Legend
                    • 28.iul.2006
                    • 6878

                    #54
                    Postat în original de alexis
                    Si eu consider ca e bine sa-ti exprimi liber parerile politice, chiar si pe un forum de constructii. Mai ales ca exista legatura:
                    Parlament - Ceresit/caramida/beton/fier - si cei ca noi care le cumparam
                    Domnule Alexis,
                    Unde vedeti legatura intre dormitorul de lux numit parlament si materialele de constructii ?
                    Cu stima.

                    Comentariu

                    • alexis
                      Living Legend
                      • 05.nov.2006
                      • 1318

                      #55
                      Domnule Alexis,
                      Unde vedeti legatura intre dormitorul de lux numit parlament si materialele de constructii ? [/quote]

                      Dormitorul acela de lux este o masina de vot care se trezeste la palpari senzoriale gen mita... atunci cand este trezit de marii patroni ai materialelor de constructii, cam asta am vrut sa zic, dar dvs ati inteles, insa...
                      faci o casa si pentru urmasii tai

                      Comentariu

                      • Maestrul Max
                        Living Legend
                        • 28.iul.2006
                        • 6878

                        #56
                        aaa... eu ma gandeam sa le construim cu materialele specificate un altfel de dormitor.
                        Cu stima.

                        Comentariu

                        • alexis
                          Living Legend
                          • 05.nov.2006
                          • 1318

                          #57
                          Postat în original de MaistrulMax
                          aaa... eu ma gandeam sa le construim cu materialele specificate un altfel de dormitor.

                          Cheltuim degeaba!!!!
                          "Somnul natiunii naste monstrii"
                          faci o casa si pentru urmasii tai

                          Comentariu

                          • alina11
                            Membru
                            • 10.mai.2006
                            • 100

                            #58
                            Impotriva celor 322

                            Nu tin neaparat cu Base dar sunt impotriva ciocoilor din parlament deci voi vota cu Base.
                            Raspunsul din Rom?nia a unui om bine informat, referitor la mesajul
                            Basescu demis de corupti:

                            "> Vreau sa spun dela inceput ca Basescu, pe care il cunosc personal, nu trebue idealizat. este si el un produs al sistemului " ticalosit " pe care il condamna, este un tip de "mitica" smecher si uns cu toate alifiile, probabil colaborator si el al securitatii, chair daca dosarul nu se gaseste ( nu era posibil inainte de 1989 ca cineva, oricit de capabil ar fi fost, sa ajunga sef de agentie NAVROM la Anvers, fara sa fi fost omul securitatii , cu acte sau nu ). Este insa foarte inteligent, stie sa manipuleze multimile amorfe needucate politic din Romania si mai ales a avut taria sa inteleaga ca viitorul Romaniei nu poate fi garantat de cit de America ( prin intermediul NATO si direct ) si de apartenenta la Uniunea Europeana. Pentru asta, trebuia sa dovedeasca reformarea justitiei si ruptura de comunism . Si de aicea i se trage., fiindca a indraznit sa se gindeasca mai sus de propriile interese, sa se gindeasca si la interesul tarii.
                            "

                            "Ostilitatea fata de el este evident condusa de oamenii directi ai Moscovei:

                            > - PSD-ul lui Iliescu, cel care a fost si ramine agent fost sovietic si acum rus

                            > - Liberalii lui Dinu Patriciu, magnatul petrolului romanesc, ale carui rafinarii nu pot functiona fara petrol rusesc si care este virful de lance al patrunderii capitalului rusesc in petrolul romanesc, lucru esential pentru Rusi, acum cind Romania este membra a EU

                            > - Vechea securitate, al carei exponent este Dan Voiculescu ( il cunosc bine si pe acesta ), general sub acoperirie inainte de 1989 si cel prin firma caruia ( CRESCENT ) se operau ianinte de 1989 toate operatiile in valuta ale Securitatii.
                            > "

                            Ciocoii

                            Nu tin neaparat cu Base dar sunt impotriva ciocoilor din parlament deci voi vota cu Base.
                            tomorow will be better

                            Comentariu

                            • k1r1ak
                              Incepator
                              • 25.apr.2006
                              • 1

                              #59
                              5 minute

                              Asa dragilor. Ce sa ne deranjam sa schimbam hotii si mincinosii. Mai bine ii suportam. Sa dea flota de pomana, sa dea energia de pomana (fratilor si neamurilor); de ce sa-l incurcam noi acum? Daca tot fura macar sa fure bine iar noi sa-l sprijinim. "Sa traiti bine cat eu si neamul meu furam. Cand n-om mai avea ce fura o sa traim si noi bine iar voi sa sa muriti de foame sau o sa fugiti prin strainatati!" Cam asta ar fi mesajul lui "cinci minute" dar a fost truncheat in campania electorala.
                              Prin urmare nu ma mir ca v-ati obisnuit asa, suportand hotia, minciuna si manipularea!

                              Comentariu

                              • Maestrul Max
                                Living Legend
                                • 28.iul.2006
                                • 6878

                                #60
                                nene redactor (?) de ce nu cereti lui marko, voiculescu, nagy, copos, geoana, multi din grupul 322, etc. sa se puna la dispozitia procuraturi cum a facut Basescu ? Nu vedeti ca 322 schimba legile si procurorii numai sa scape ? Mai lasati-ne cu acuzatiile astea la Basescu ca nu mai tine.
                                Cu stima.

                                Comentariu

                                Procesare...