Sondaj politic

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alina11
    Membru
    • 10.mai.2006
    • 103

    #61
    Scuze

    Imi cer scuze pt. ca am introdus de mai multe ori mesajul dar am primit SQL Error si am crezut ca nu s-a inserat. Rog administratorul sa stearga copiile.
    tomorow will be better

    Comentariu

    • k1r1ak
      Incepator
      • 25.apr.2006
      • 1

      #62
      5 minute

      Asa dragilor. Ce sa ne deranjam sa schimbam hotii si mincinosii. Mai bine ii suportam. Sa dea flota de pomana, sa dea energia de pomana (fratilor si neamurilor); de ce sa-l incurcam noi acum? Daca tot fura macar sa fure bine iar noi sa-l sprijinim. "Sa traiti bine cat eu si neamul meu furam. Cand n-om mai avea ce fura o sa traim si noi bine iar voi sa sa muriti de foame sau o sa fugiti prin strainatati!" Cam asta ar fi mesajul lui "cinci minute" dar a fost truncheat in campania electorala.
      Prin urmare nu ma mir ca v-ati obisnuit asa, suportand hotia, minciuna si manipularea!

      Comentariu

      • Maestrul Max
        Living Legend
        • 28.iul.2006
        • 6886

        #63
        nene redactor (?) de ce nu cereti lui marko, voiculescu, nagy, copos, geoana, multi din grupul 322, etc. sa se puna la dispozitia procuraturi cum a facut Basescu ? Nu vedeti ca 322 schimba legile si procurorii numai sa scape ? Mai lasati-ne cu acuzatiile astea la Basescu ca nu mai tine.
        Cu stima.

        Comentariu

        • abaruta
          Incepator
          • 17.sep.2006
          • 7

          #64
          Din intamplare lucrez intr-o institutie publica condusa de PD-isti (deocamdata). Vreau doar sa va spun ca sunt socat ca posturile nu se mai vand si institutia nu mai lucreaza doar pentru clientela politica ca si in vremea PSD-ului. Acum sa nu credeti ca ei sunt ingerasi, dar nici bestii ca PSD-istii. Am lucrat si pe vremea impuscatului, dar nu am vazut niciodata atata coruptie si nesimtire, sfidare a omului de rand, a cetateanului care i-a adus la putere. Pot sa afirm cu tarie si fara sa ma insel ca nu erau decat o adunatura de mafioti care foloseau puterea exclusiv in interesul lor. Poate in alta parte a fost altfel dar la noi asa a fost. Acesti oameni intr-o monstruoasa coalitie l-au debarcat pe Basescu si l-au pus pe Vacaroiu care a condus traficul cu petrol in perioada embargoului yugoslav si a devalizat banci. Am crezut in liberalii care promiteau pedepsirea tuturor coruptilor fostei puteri, ca acum sa se alieze cu ei si sa-l aduca la putere pe vacaroiu. Dinnou mi-e rusine ca sunt roman ! Am votat Basescu si m-am ales cu vacaroiu, am votat liberalii si ma-m ales cu PSD-ul ! Ajunge ! CATEGORIC PRO BASESCU !

          Comentariu

          • TDJ
            Living Legend
            • 10.apr.2006
            • 2398

            #65
            Postat în original de abaruta
            Din intamplare lucrez intr-o institutie publica condusa de PD-isti (deocamdata).
            Finante?

            Comentariu

            • rainer
              Incepator
              • 01.mai.2007
              • 2

              #66
              Re: Impotriva celor 322

              Postat în original de alina11
              Nu tin neaparat cu Base dar sunt impotriva ciocoilor din parlament deci voi vota cu Base.
              Raspunsul din Rom?nia a unui om bine informat, referitor la mesajul
              Basescu demis de corupti:

              "> Vreau sa spun dela inceput ca Basescu, pe care il cunosc personal, nu trebue idealizat. este si el un produs al sistemului " ticalosit " pe care il condamna, este un tip de "mitica" smecher si uns cu toate alifiile, probabil colaborator si el al securitatii, chair daca dosarul nu se gaseste ( nu era posibil inainte de 1989 ca cineva, oricit de capabil ar fi fost, sa ajunga sef de agentie NAVROM la Anvers, fara sa fi fost omul securitatii , cu acte sau nu ). Este insa foarte inteligent, stie sa manipuleze multimile amorfe needucate politic din Romania si mai ales a avut taria sa inteleaga ca viitorul Romaniei nu poate fi garantat de cit de America ( prin intermediul NATO si direct ) si de apartenenta la Uniunea Europeana. Pentru asta, trebuia sa dovedeasca reformarea justitiei si ruptura de comunism . Si de aicea i se trage., fiindca a indraznit sa se gindeasca mai sus de propriile interese, sa se gindeasca si la interesul tarii.
              "

              "Ostilitatea fata de el este evident condusa de oamenii directi ai Moscovei:

              > - PSD-ul lui Iliescu, cel care a fost si ramine agent fost sovietic si acum rus

              > - Liberalii lui Dinu Patriciu, magnatul petrolului romanesc, ale carui rafinarii nu pot functiona fara petrol rusesc si care este virful de lance al patrunderii capitalului rusesc in petrolul romanesc, lucru esential pentru Rusi, acum cind Romania este membra a EU

              > - Vechea securitate, al carei exponent este Dan Voiculescu ( il cunosc bine si pe acesta ), general sub acoperirie inainte de 1989 si cel prin firma caruia ( CRESCENT ) se operau ianinte de 1989 toate operatiile in valuta ale Securitatii.
              > "
              Rainer

              Comentariu

              • alina11
                Membru
                • 10.mai.2006
                • 103

                #67
                Ciocoii

                (Multumesc Administratorului)
                Continuarea:

                Au alergat imediat sub stindardul anti - Basescu:

                UDMR, caruia ii convine orice instabilitate in Romania, desi participa la guvernare de 10 ani, pentru a-si promova ideile de autonomie teritoriala in Secuime
                Partidul Romania Mare al lui Vadim, adunatura de securisti si oportunisti, care mai are sustinatori printre nostalgicii comunisti, iubitori prin formatie ai Rusiei, si care va dispare cind si acestia vor dispare fizic, morti de batrinete. copii lor sint mai elevati decit nebunia lui Vadim, sint astazi liberali sau PSD-isti
                Ce i-a deranjat pe Rusi:
                1. Declaratiile clare pro americane si anti rusesti ale lui Basescu , de doi ani incoace . L-a repezit pe ministrul deexterne rus , care " regreta " ca Romania nu s-a consultat cu Rusia in problema bazei americane din Dobrogea, spunind: Nici Rusia nu s-a consultat cu noi cind ne-a amenintat si ne-a cotropit continuu, ultima oara pentru 50 de ani. Apoi , a declarat ca nu va accepta ca Marea Neagra sa redevina un lac rusesc. Si multe altele, inclusiv atitudinea in problema Basarabiei si Transnistriei, care nu
                puteau fi trecute cu vederea la Moscova

                2.Amenintarea cu puscaria pe motive de coruptie sau altele, a protejatilor directi : Iliescu, Nastase, Voiculescu

                3. Posibila reactivare a dosarului privatizarii ROMPETROL ( Dinu Patriciu ) si al vinzarii energiei la pret de nimic catre ALPROM Slatina (implicat Codrut Seres, fostul ministru al econiomiei, omul lui Dan Voiculescu. ALPROM fiind proprietate ruseasca directa ) care ar stinjeni interesele economice expansioniste rusesti

                4. Condamnarea drept criminal si nelegitim a regimului comunist (
                Raportul Tismaneanu, cu toate greselile lui inacceptabile pentru orice om informat si clar filo-semit ), acum cind Putin declara ca destramarea Uniunii Sovietice a fost cea mai mare greseala a sfirsitului secolului 20
                tomorow will be better

                Comentariu

                • maiam
                  Membru
                  • 24.aug.2006
                  • 211

                  #68
                  Credeti ca un om integru ar putea sa tzina piept atator hoti? Ce ar trebui facut pentru ca "baietii destepti" sa nu ne mai jefuiasca de 6 milioane de dolari pe zi?

                  Comentariu

                  • Seni
                    Living Legend
                    • 05.mar.2006
                    • 3526

                    #69
                    in primul rand......, 19 mai!!
                    pe urma vom vedea.....

                    Comentariu

                    • ariesan
                      Incepator
                      • 19.mar.2007
                      • 25

                      #70
                      Domnilor si doamnelor celor proBASE va doresc sa fiti la fel de increzatori in el si multumiti de el si la sfarsit de mandat eu raman in continuare
                      " TOMA NECREDINCIOSUL" am citit toate mesajele si nu m-am intristat ca sunt mai multi proBASE ca contra dar m-a cam durut atacul impotriva celor care nu sunt proBASE si o spun, asta mi se pare trist, nu pentru a avea dreptul sa fim si impotriva "iubitului conducator" am iesit in strada eu in 89 eram student la Cluj si n-am uitat inca ce era inainte si nu vreau ca copii mei sa aplaude nici un "iubit conducator" vreau ca ei sa-si poata spuna parerea fara teama. Nu cred ca se va mai ajunge vreodata acolo, dar cred ca nu trebuie pusi la zid cei care nu cred in BASESCU fie ei si redactori toti avem dreptul la propria opinie si cand vom reusi sa ne respectam opiniile vom fi cu adevarat castigati. Cred cu tarie ca 90% din politicieni sunt "corupti si hoti" cred ca si Base e la fel sau cel putin a fost si acum incearca sa "dreaga busuiocul" , cred ca ffff putini din cei care sunt acum la varful politicii merita voturile noastre dar sper din suflet ca va veni si vremea celor cu adevarat buni sa ne conduca si de care sa fiu mandru ca este presedintele-primul ministru si parlamentarii Romaniei. Si sper sa nu mai treaca 20 de ani pana atunci. Cu repect pentru toata lumea cinstita si cu speranta in mai bine.

                      Comentariu

                      • Seni
                        Living Legend
                        • 05.mar.2006
                        • 3526

                        #71
                        nu prea vad cum vom avea prea curand de-a face cu oameni ...... cinstiti....
                        nu prea cred ca sunt apropiate zilele cand politicieni vor lucra pentru ..... popor!!

                        Comentariu

                        • VYS
                          Living Legend
                          • 19.aug.2005
                          • 13007

                          #72
                          Ai si tu dreptate, ariesan.

                          Insa se pare ca neica Brucan a gresit estimarea cu cei 20 ani... in realitate vor fi minim 30 de ani... asta pentru ca avem marele dar de a depasi graficele de desfasurare a lucrarilor... boala romaneasca.

                          Atunci cand o sa avem capacitatea de a genera programe cu ceva timp inainte de a ne apuca de treaba, cand o sa respectam termenele asumate .... putem spune ca am invins tranzitia.
                          Pana atunci nu ramane decat sa ne luptam cu noi pentru a face fata lucrurilor comandate acum si care ar fi trebuit sa fie gata ieri.
                          VYS Blog DIY

                          Comentariu

                          • didi
                            Membru
                            • 17.ian.2007
                            • 114

                            #73
                            Cu tot respectul d-le ariesean nu cred ca a fost nimeni "pus la zid", ci pur si simplu s-au exprimat niste opinii, chiar daca sunt pro sau contra. Aici cei mai multi au spus ca nu il cred pe Base un om cinstit, dar ii deranjeaza faptul ca votul "prostimii" a fost ca si inexistent. Daca se vroia demiterea lui Base, trebuia sa se faca un referendum atunci. Prin suspendarea lui Base, cei 322 nu au facut decat sa demonstreze "prostimii" ca parerea lor nu conteaza. Cum se spune in popor "si-au taiat singuri craca de sub picioare". Cei mai multi dintre noi cunoastem anii dinainte de 1989 si credeti ca cineva ii regreta foarte tare ? Dar democratia nu inseamna ca cei mai multi sa sufere de lipsuri sau de educatie. Si eu am copil si mi-as dori sa vada partea buna a acestei democratii, nu circul acesta ieftin de acum, care ne aduce numai prejudicii tuturor.
                            Confidence is the feeling that you have, before you understand the situation.
                            In tara in care prostia este iertata, nici inteligenta nu trebuie pedepsita.

                            Comentariu

                            • leon
                              Membru Marcant
                              • 19.sep.2006
                              • 903

                              #74
                              Postat în original de Traian Dajma
                              ...., pot spune ca si mie mi se pare ca seara, cand deschid fereastra, in linistea noptii se aud acele voci.
                              Acelasi lucru mi se intampla si mie:

                              Comentariu

                              • Seni
                                Living Legend
                                • 05.mar.2006
                                • 3526

                                #75
                                se pare ca MAFIA A PIERDUT!!

                                Comentariu

                                Procesare...