Cum pot scapa de muste

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Camelia Dosaru
    Incepator
    • 28.feb.2006
    • 19

    Cum pot scapa de muste

    Bine v-am gasit. Poate ma ajutati cu un sfat in ceea ce priveste distrugerea mustelor. Stau la casa , iar in apropierea intrarii in casa vecinul meu are cotetele porcilor si pasarilor. Intre case exista gard de scandura, dar care nu opreste puzderia de muste care vin catre noi mai ales la vremea calda de acum. Aproape ca nu mai putem sta afara, de mancat nici nu se mai pune discutia, iar cand bate soarele stau lipite de zidul casei si in momentul cand deschizi usa sa intri sau sa iesi , imediat te trezesti cu ele in casa. In casa dau cu spraysau le omor cu pliciul, oricum daca scap vreuna (este imposibil sa nu ramana) se cunoaste imediat pe zugraveala, pe mobila urmele lasate. Afara totusi spay-ul se duce repede, am pus si muscate (am inteles ca nu le prieste mirosul ) poate mai stiti d-voastra si alte modalitati de a le impiedica ca mai vina. Pe vecin oricum nu-l pot obliga sa-si demoleze sau mute cotetele. Astept orice sugestie......
  • b30kdt
    Membru
    • 06.dec.2006
    • 244

    #2
    nu stie nimeni ? nu exista nici o solutie cu care sa stropim prin curte?
    astept si eu cu mare interes solutia

    Comentariu

    • Seni
      Living Legend
      • 05.mar.2006
      • 3526

      #3
      problema o puteti rezolva incepand cu ....... vecinul!!
      faceti o sesizare la mediu.....

      Comentariu

      • b30kdt
        Membru
        • 06.dec.2006
        • 244

        #4
        sincer ma intereseaza mai mult niste substante,am incercat cu regent dar nu are nici un efect

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6886

          #5
          Daca aveti posibilitatea achizitionati produsul "MUSKILL" comercializat indeosebi in piete.

          Din substant aflata in cutie se prepara o solutie care se pulverizeaza pe elementele de constructie si are o eficienta de 20-30 zile.
          Cu stima.

          Comentariu

          • Camelia Dosaru
            Incepator
            • 28.feb.2006
            • 19

            #6
            cum pot scapa de muste

            Multumesc pentru raspunsul d-voastra. Cu vecinul stiti ca nu este bine sa te certi niciodata, iar despre acea substanta MUSKILL o sa incerc sa vad daca o gasesc in piata . Daca nu , nu mai poate fi achizitionata din alta parte? Cu stima.

            Comentariu

            • alina11
              Membru
              • 10.mai.2006
              • 103

              #7
              Re: cum pot scapa de muste

              Postat în original de Camelia Dosaru
              . Cu vecinul stiti ca nu este bine sa te certi niciodata, .
              Asa e nu trebuie sa te certi, dar trebuie sa stie cu ce te lupti din cauza porcilor lui....poate le schimba locul prin curte sau le curata mai bine cotetele. Intreaba-l pe vecin daca nu stie ceva substante....Treburile se pot rezolva si pe cale pasnica.Poate omul se simte....Daca ai asa probleme mari trebuie sa incerci macar sa ai o discutie cu el si din vorba in vorba sa ajungi si la muste....Vecii de obicei se ajuta.
              tomorow will be better

              Comentariu

              • Moldovan Vasile Dan
                Membru Marcant
                • 15.nov.2006
                • 419

                #8
                va sugerez sa incercati sa eliminati cauza si nu efectul pt. ca cu un om care creste porci sunt sigur ca nu o sa . te intelegi ;pt ca si eu m-am mutat intr-un cartier mai bun in cluj-napoca dar am nimerit cu un vecin care tine gaini,caini,curci,etc.. la care le mai da drumul pe strada si am fost invadat de gandaci.

                Comentariu

                • Maestrul Max
                  Living Legend
                  • 28.iul.2006
                  • 6886

                  #9
                  Re: cum pot scapa de muste

                  Postat în original de Camelia Dosaru
                  ... Daca nu , nu mai poate fi achizitionata din alta parte? Cu stima.
                  Din Ungaria.
                  Cu stima.

                  Comentariu

                  • licap
                    Incepator
                    • 14.iul.2008
                    • 5

                    #10
                    Postat în original de b30kdt
                    nu stie nimeni ? nu exista nici o solutie cu care sa stropim prin curte?
                    astept si eu cu mare interes solutia
                    Ar mai fi ceva . O solutie , se num ¨verde de paris¨ in popor. Cu un bat inbibat in solutie se unge conturul usii de la intrare. Efectul il veti vedea imediat . Mustele nu vor mai avea curajul sa intre.

                    Comentariu

                    Procesare...