pt un proiect, este nevoie ca proiectantul sa fie din local

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • gaskoe
    Incepator
    • 08.apr.2006
    • 63

    pt un proiect, este nevoie ca proiectantul sa fie din local

    Bun gasit.
    Doresc sa construiesc o casa si mai toti proiectantii autorizati din urbe sint ocupati tare. Ma gindeam sa apelez la un proiectant din alt oras, dispus sa se ocupe de lucrarea asta. Ar fi posibil, sau este neaparat nevoie ca proiectantul sa fie din aceeasi localitate cu mine? Mentionez ca locuiesc in mun. Tulcea. Multumesc.
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6453

    #2
    @ gaskoe: Ar fi bine, dar nu obligatoriu, ca proiectantul sa fie din aceeasi localitate cu Dvs. (e mai usoara comunicarea, plus ca are deschise niste usi care nu sint pentru muritorii de rind). Cind spuneti proiectant va referiti la arhitect?
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Maestrul Max
      Living Legend
      • 28.iul.2006
      • 6878

      #3
      Arhitectul nu face proiect de constructie Raduca ci proiect de arhitectura.
      Cu stima.

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6453

        #4
        Postat în original de Maistrul Max
        Arhitectul nu face proiect de constructie, Raduca, ci proiect de arhitectura.
        Eu n-am spus asa ceva. Voiam sa vad ce intelege Dl. gaskoe prin "proiectant".
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6878

          #5
          Stiu ca nu ai spus insa nu se poate face corelatie intre arhitect si proiectant.
          Cu stima.

          Comentariu

          • gaskoe
            Incepator
            • 08.apr.2006
            • 63

            #6
            Am mai discutat si cu alte persoane si mi-au recomandat sa lucrez cu unul din localitate. Evit astfel sa il pun pe drumuri - pe care tot eu le-as suporta ca si cost de deplasare - pentru orice maruntisuri. Si, cum spuneati si dvs, mai sint si relatiile, cunostintele, etc...

            Multumesc.

            Comentariu

            Procesare...