sunt suparat si dezamagit

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Moldovan Vasile Dan
    Membru Marcant
    • 15.nov.2006
    • 419

    sunt suparat si dezamagit

    va rog sa ma scuzati daca subiectul pe care-l aduc in discutie nu are legatura cu domeniul constructiilor dar momentan nu am unde sa-mi vars naduful:
    mi-am cumparat un "Audi A3 " model nou = 2005 cu o suma considerabila fiind ghidat da lozinca "neamntul face lucruri bune" si ce credti ca mi s-a intamplat := in luna septembrie mi-a iesit din garantie si azi mi-sa defectat cutia de viteze ;m-am dus la reprezentanta cluj-napoca si mi s-a spus ca :"costa 45 milioane vechi"
    nu stiu ce sa mai cred
    va rog pareri si ideei
    eu deja am luat-o pe bere
    multumesc anticipat
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 959

    #2
    eu zic sa nu mai bei bere, ca aia costa si-ti va trebui orice leut pentru reparatie...
    Viata e complexa si are multe aspecte...

    Comentariu

    • TDJ
      Living Legend
      • 10.apr.2006
      • 2398

      #3
      De cativa ani incoace se intampla si la "casele mari". Am vazut intr-o revista cu profil auto un raport cu punctele slabe ale diverselor modele auto. Inclusiv din Germania erau producatori care aveau defecte de proiectare pe modele la care nu te asteptai.
      In cazul dvs. puteti spera ca dupa remedierea defectului survenit la cutia de viteze, sa nu mai aveti alte surprize neplacute. In fond, Audi, ramane Audi!

      Comentariu

      • LucianDr.
        Living Legend
        • 06.feb.2006
        • 1147

        #4
        Tu nu ai stiut ca Audi e clasa de lux? VW e mai ieftin la preturi de schimb. Am prieten care a ramas cu X-5-ul in drum dupa 20.000 km luat de nou. Masinile germane sunt foarte fiabile. Daca din 1000 de masini frantuzesti se vor strica in 3 ani de zile 100, atunci din 1000 de masini audi, mercedes, audi, VW, porsche at se vor strica 30-40(opel si ford nu intra in categorie dar au preturi mici la piese in special Opel). Eu sunt norocos cu masinile germane doar ulei benzina, motorina si atat. Am tinut un C Classe 200CDI din 2001- 2 ani(2005-2007 avea 100k km la cumparare). Nici o problema. Acum am un BMW 730 diesel 218 cai, cutie steptronic (pt necunoscatori de la volan ca la formula 1 se schimba vitezele). E un adevarat avion. Nu am nevoie de acei cai dar mi-a placut modelul. E de mi se strica asta e belea mare. Merg pe mana nemtiilor si in tehnologia lor. Masina noua a fost 100.000 de euro eu cu taxe am ajuns in 34000. 70k km, 2004. Deci daca mai bag inca 5-6000 in ea in 2 ani nu imi pare rau deoarece noua e 100.000 . Cano o voi vinde v-oi pierde mult. Dar o sa o mai tin.....cativa ani buni. Masiniile dupa cum bine stiti sunt cele mai proaste afaceri, ideea e ca celelalte sa iti mearga bine si sa te bucuri de moment. Apropos numai taxa a fost peste 5000 de euroi(mama lui de tariceanu si cu masinile lui).
        I'm working for a better live!

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13004

          #5
          Eu mi-am luat role, GTI .
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          • LucianDr.
            Living Legend
            • 06.feb.2006
            • 1147

            #6
            Postat în original de VYS
            Eu mi-am luat role, GTI .
            Diorele nu vreau sa fiu rautacios. Germanele sunt germane. Condule si vei vedea diferenta. Tu parca ai super nova, nu?
            I'm working for a better live!

            Comentariu

            • VYS
              Living Legend
              • 19.aug.2005
              • 13004

              #7
              Sa zicem ca am destula experienta in ale conducerii.
              Oarecum le stiu pe masinutze si dincolo de firma sau facilitati, eu unul urmaresc functia de baza a unui produs, nu fasoanele.
              VYS Blog DIY

              Comentariu

              • LucianDr.
                Living Legend
                • 06.feb.2006
                • 1147

                #8
                Eu doresc confort si siguranta maxima in viteze rezonabile deoarece nu mai sunt vitezoman. Si sincer nu as putea sa ma duc printre Cayennele si X5-urile prietenilor mei cu Dacia. Cand le ai pe toate e cazul sa iti iei o "masina". E respectul meu, e mandria mea, e cartea mea de vizita, e bucuria mea, e bijuteria mea, my precios, si sincer sunt mai bucuros de masina decat de propria casa. Masinile sunt construite pentru a fi cumparate. Crezi ca nu mi-ar place un Ferrari? Sti cat am dat pe ea. Un teren ce a costat acum 3 ani 4000 de euro, atat am dat eu pe el si m-a rugat omul sa il cumpar tot sa nu mai faca dezmembrari.
                I'm working for a better live!

                Comentariu

                • VYS
                  Living Legend
                  • 19.aug.2005
                  • 13004

                  #9
                  Ce drak as putea sa mai zic!

                  VYS Blog DIY

                  Comentariu

                  • LucianDr.
                    Living Legend
                    • 06.feb.2006
                    • 1147

                    #10
                    Eu asa o iau ca m-a facut cat 1/2 dintr-un Logan nou nu cat am dat pe ea ca ma iau ametelile.
                    I'm working for a better live!

                    Comentariu

                    • pitonul
                      Living Legend
                      • 28.nov.2006
                      • 1015

                      #11
                      Re: sunt suparat si dezamagit

                      Postat în original de MOLDOVAN VASILE DAN
                      ...........
                      eu deja am luat-o pe bere.......
                      Ce marca de bere ? Sa nu fie germana sau sub licentza germana cumva...cade greu la "angrenaje"
                      Imi pare rau de ce ati patzit cu masina ! Dar si service-urile astea umfla pretzul la greu...
                      Ce sa va sfatuiesc ? Daca nu aveti cutie automata , atunci aveti grija cui imprumutati masina pe viitor...
                      Pitonul Constructor
                      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                      Comentariu

                      • LucianDr.
                        Living Legend
                        • 06.feb.2006
                        • 1147

                        #12
                        Sa-l vad eu pe ala care imprumuta Audi A3 ala cu masca cromata in forma de trapez.
                        I'm working for a better live!

                        Comentariu

                        • expertparchet
                          Living Legend
                          • 16.iun.2006
                          • 1269

                          #13
                          MV Dan te costa o cutie noua 4500 lei sau doar reparatia?Daca trebuia reparata dupa ce ai deja constatarea facuta de audi CJ de ce nu mergi la alt service?

                          Comentariu

                          • Seni
                            Living Legend
                            • 05.mar.2006
                            • 3526

                            #14
                            la dezmembrari nu exista aceasta cutie??? poate iese mai ieftin

                            Comentariu

                            • alex virtual
                              Living Legend
                              • 19.mai.2007
                              • 1441

                              #15
                              Postat în original de seni
                              la dezmembrari nu exista aceasta cutie??? poate iese mai ieftin
                              crezi ca o sa gasesti in stare buna o cutie de A3 la un pret mai zezonabil?
                              .

                              oftopic vorbind ca tot a-ti luat-o mai pe ocolite cu subiectul topicului de Volvo ce parere aveti?!

                              Comentariu

                              Procesare...