sunt suparat si dezamagit

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 959

    #16
    daca voi credeti ca o cutie de audi e 45 milioane, sunteti copii...
    nici macar o cutie de logan nu e asa putin...
    Viata e complexa si are multe aspecte...

    Comentariu

    • TDJ
      Living Legend
      • 10.apr.2006
      • 2397

      #17
      Postat în original de VYS
      Ce drak as putea sa mai zic!

      Comentariu

      • TDJ
        Living Legend
        • 10.apr.2006
        • 2397

        #18
        Postat în original de klaus
        daca voi credeti ca o cutie de audi e 45 milioane, sunteti copii...
        nici macar o cutie de logan nu e asa putin...
        Care voi?
        Dl. expertparchet doar a intrebat, n-a spus ca aceasta este parerea lui.

        Comentariu

        • expertparchet
          Living Legend
          • 16.iun.2006
          • 1269

          #19
          "little mouse" periculos de destept....... eu doar intrebam.

          Comentariu

          • klaus
            Membru Marcant
            • 24.iun.2005
            • 959

            #20
            si eu doar raspundeam
            Viata e complexa si are multe aspecte...

            Comentariu

            • TDJ
              Living Legend
              • 10.apr.2006
              • 2397

              #21
              Postat în original de klaus
              si eu doar raspundeam
              Poti sa o faci si fara sa jignesti.

              Comentariu

              • klaus
                Membru Marcant
                • 24.iun.2005
                • 959

                #22
                Si daca nu e cu suparare, care a fost jignirea?

                Si in al doilea rand, pe aici cel putin 3 useri au inteles ca ala e pretul cutiei (experulparchet, seni si cu alex virtualul), iar doi l-au sfatuit sa caute una la dezmembrari.
                Lasand la o parte ca e vorba de o masina mai exotica (sau mai bine zis mai rara), e o masina din clasa premium si mai e si destul de noua ca model (modelul dupa 2003)
                Asta inseamna cel putin 2 lucruri: 1. Piesele din dezmembrari sunt mai rare, in special la noi si 2. chiar si la SH sunt SCUMPE.
                Iar pentrru cine nu are tangente cu service-urile, acolo e vorba de cel putin 1500 - 2000 RON numai manopera. Ca motorul la A3 este transversal, deci si cutia e transversala. Iar asta presupune dezechipat motorul, scos afara, dat cutia jos, iar la montaj operatiunile in ordine inversa (ca ma indoiesc eu ca se dau jos lonjeroanele pentru a scoate cutia...). Plus manopera de desfacut cutia, inlocuit ce e de inlocuit si montatul la loc.
                Si raman 2500-3000 ron pentru piese efective.
                Viata e complexa si are multe aspecte...

                Comentariu

                • LucianDr.
                  Living Legend
                  • 06.feb.2006
                  • 1142

                  #23
                  Postat în original de seni
                  la dezmembrari nu exista aceasta cutie??? poate iese mai ieftin
                  Iata ce de multi se feresc sa cumpere masini din romania. Pai cum sa ii pui unui A3 din 2005 (doua mii cinci) piese din dezmembrari. Asta seamana a improvizatie. Fara suparare frate. Ti-ai luat Audi platesti (pe WV era mai ieftin). Asta e multi avem ghinioane. M-a facut sa rad in hohote ca unii credeau ca cutia e 4500 de ron. Chiar credeti ca e plin de A3 din 2005 la dezmambrari? Sa imi ziceti si mie. Un A3 nou e peste 20 k euro si transmisia e o piesa importanta la masina. Seni nu te supara pe mine dar raspunde-mi la o intrebare. La cat timp sau km se schimba lichidul de frana. Cu totii stim ca service-urile autorizate sunt mai scumpe asa ca incearca in alta parte sau vorbeste cu un mecanic bun de acolo si poate intr-o sambata, duminica ti-o rezolva la alti bani.
                  I'm working for a better live!

                  Comentariu

                  • pitonul
                    Living Legend
                    • 28.nov.2006
                    • 1014

                    #24
                    Postat în original de LucianDr.
                    ....... sau vorbeste cu un mecanic bun de acolo si poate intr-o sambata, duminica ti-o rezolva la alti bani.
                    Mmmmda , uite un sfat "bun" ....
                    Da' garantzia cine i-o da mai da , mecanicu' ? Hah !
                    La o astfel de lucrare cat ar trebui sa fie garantzia ?
                    Eu zic mai bine sa se intereseze daca pretzul oferit este corect - cerand o factura proforma , insotita de un deviz preliminar ( cred ca la service autorizate s-ar putea obtzine asa ceva ) - si apoi sa faca lucrarea in service cerand si garantzie la reparatzie ! Din cele ce ne-a povestit Klaus pretzul ar fi corect...de , dar parca ar merge detaliat...sa stie omul pe ce da banii.
                    Pitonul Constructor
                    :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                    Comentariu

                    Procesare...