soareci la casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mihai lungoci
    Incepator
    • 21.oct.2007
    • 1

    soareci la casa

    Salutare fratilor caci sunt nou pe-aici!
    Va rog sa-mi dati si mie un sfat in legatura cu soarecii care apar toamna in casa, desi nu tin in pod grau sau alte alimente. Precizez ca pana anul acesta prindeam cate unul (in capcana) la inceputul toamnei, dupa care aveam liniste pana-n toamna urmatoare, dar anul acesta se pare ca s-au inmultit, si nu reusesc sa-i starpesc nici cu lipici (made in Italy), nici cu capcana, iar solutia oferita de aparatele cu ultrasunete mi se pare ineficienta si motanul prinde mai degraba porumbeii vecinilor decat soareci. Precizez ca am amenajat mansarda (cu rigips si vata minerala si satanele pe acolo defileaza)!
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Mircea-
      Incepator
      • 27.aug.2006
      • 32

      #3
      Re: soareci la casa

      Postat în original de mihai lungoci
      Salutare fratilor caci sunt nou pe-aici!
      Va rog sa-mi dati si mie un sfat in legatura cu soarecii care apar toamna in casa, desi nu tin in pod grau sau alte alimente. Precizez ca pana anul acesta prindeam cate unul (in capcana) la inceputul toamnei, dupa care aveam liniste pana-n toamna urmatoare, dar anul acesta se pare ca s-au inmultit, si nu reusesc sa-i starpesc nici cu lipici (made in Italy), nici cu capcana, iar solutia oferita de aparatele cu ultrasunete mi se pare ineficienta si motanul prinde mai degraba porumbeii vecinilor decat soareci. Precizez ca am amenajat mansarda (cu rigips si vata minerala si satanele pe acolo defileaza)!
      Griu otravit.....si scapi de ei, alta sansa nu ai.

      Comentariu

      • Mircea G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #4
        Re: soareci la casa

        [quote="mihai lungoci"]Salutare fratilor caci sunt nou pe-aici!
        Va rog sa-mi dati si mie un sfat in legatura cu soarecii care apar toamna in casa, desi nu tin in pod grau sau alte alimente. ............................... Puteti incerca cu o pisica !
        Fișiere Atașate
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • alex virtual
          Living Legend
          • 19.mai.2007
          • 1363

          #5
          in nici un caz ca cea de sus !

          Comentariu

          • Mircea G
            Living Legend
            • 14.ian.2007
            • 12085

            #6
            Postat în original de alex virtual
            in nici un caz ca cea de sus !
            .......................... La ce te referi cu < cea de sus > ? Nu-ti place motanul ? Are un singur defect ! nu prinde soareci , in rest e ok . Miorlaie de te scoate din sarite se fitiie toata ziua pe usi ba afara ba in casa ...macar cu prezenta poate sperie un soarice ! Cred ! Sper !
            Instalatii verificari-revizii gaze

            Comentariu

            • alex virtual
              Living Legend
              • 19.mai.2007
              • 1363

              #7
              Postat în original de MIRCEA MAXIMG
              Postat în original de alex virtual
              in nici un caz ca cea de sus !
              .......................... La ce te referi cu < cea de sus > ? Nu-ti place motanul ? Are un singur defect ! nu prinde soareci , in rest e ok . Miorlaie de te scoate din sarite se fitiie toata ziua pe usi ba afara ba in casa ...macar cu prezenta poate sperie un soarice ! Cred ! Sper !
              imi place motanul dar daca nu prinde soarici degeaba ! de aceea nu recomand pisica respectiva !
              va salut!

              Comentariu

              • kristina_racoasa
                Membru marcant
                • 18.oct.2007
                • 403

                #8
                Daca il lasati flamand cateva zile sigur o sa caute soarecii.

                Comentariu

                • Mircea G
                  Living Legend
                  • 14.ian.2007
                  • 12085

                  #9
                  Postat în original de kristina_racoasa
                  Daca il lasati flamand cateva zile sigur o sa caute soarecii.
                  Da ! da ! Credeti dumneavoastra ! Mai bine sa ma miaune pe mine ca sigur ii dau ceva sa scap de el !
                  Instalatii verificari-revizii gaze

                  Comentariu

                  • disperat
                    Membru
                    • 21.mai.2007
                    • 133

                    #10
                    soriceii mei mor mananca (in lipsa de altceva) grau (rosu) + otrava pentru rozatoare (bucati). Dupa un timp mor, nu-mi dau seama daca de batranete sau daca din cauza otravii. Ei stau cuminti la demisol, din cand in cand (daca las usa deschisa) urca la parter si se instaleaza in dulapurile din bucatarie. Toamna asta si mie mi s-a parut ca sunt mai multi, deja am eliminat 3. Eu ii suspecez ca ar fi mai multi, ca au umplut demisolul de cacareze. Si-au facut culcus in vata cu care izolasem niste tevi. Am eliminat-o complet si sper sa nu-si mai gaseasca culcusuri prin alte locuri.

                    Comentariu

                    • robi69
                      Membru
                      • 12.ian.2007
                      • 143

                      #11
                      Buna ziua,
                      Daca tot a venit vorba de soareci am si eu o intrebare are in vata minerala folosita la izolarea termica a podurilor si a mansardelor nu se pot adaposti aceste vietati?

                      Multumesc

                      Comentariu

                      • Maestrul Max
                        Living Legend
                        • 28.iul.2006
                        • 6920

                        #12
                        Stiti ce piele sensibila au soareci ? Nu cred ca le place traiul intr-o vata... de sticla.
                        Cu stima.

                        Comentariu

                        Procesare...