Toti construiesc...la cine ne adresam pentru verificare?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Mircea-
    Incepator
    • 27.aug.2006
    • 32

    Toti construiesc...la cine ne adresam pentru verificare?

    Va rog daca cunoasteti unde ne adresam pentru verificarea unei lucrari in cazul in care nu suntem multumiti de executie. Sunt in situatia in care constructorul nu a executat lucrarea corespunzator, iar daca i-am atras atentia a intrebat cine a spus ca nu lucreaza bine. Deci cine este autorizat sa-i comunice OFICIAL si in cunostiinta de cauza ca nu lucreaza bine?
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6453

    #2
    In primul rind, dirigintele de santier pe care, cel putin OFICIAL, l-ati angajat.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Mircea-
      Incepator
      • 27.aug.2006
      • 32

      #3
      Postat în original de raduca
      In primul rind, dirigintele de santier pe care, cel putin OFICIAL, l-ati angajat.
      Am contract doar cu firma, nu am gasit pe nimeni ca diriginte de santier autorizat. Credeti ca se gasesc oameni autorizati pt a fi diriginte de santier? La noi in zona nu am gasit. Acum un an am tot intrebat pe forum daca cunoaste cineva firme in zona, NIMIC concret. Credeti ca este simplu sa angajezi diriginte de santier care sa fie competent si sa cunoasca meserie ? Intrebarea mea a fost ce for competent sau mai bine zis ce autoritate a statului poate verifica executia lucrarii si este in masura sa incheie un proces verbal de constatare care sa fie proba in instanta in cazul in care dau in judecata firma de constructii. Cineva trebuie sa verifice calitatea constructiilor, nu credeti?

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6453

        #4
        Postat în original de Mircea-
        [...] nu am gasit pe nimeni ca diriginte de santier autorizat. [...]
        Poate ca pentru Dvs. este prea tirziu (sau poate nu?), dar sper ca link-ul urmator sa fie util pentru cei care sint in cautare de diriginti de santier autorizati.
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • Mircea-
          Incepator
          • 27.aug.2006
          • 32

          #5
          Postat în original de raduca
          Postat în original de Mircea-
          [...] nu am gasit pe nimeni ca diriginte de santier autorizat. [...]
          Poate ca pentru Dvs. este prea tirziu (sau poate nu?), dar sper ca link-ul urmator sa fie util pentru cei care sint in cautare de diriginti de santier autorizati.
          Asta cautam, o sa va tin la curent daca voi gasii unul din acea lista. Ar fi util sa stim daca cineva care are lucrari au gasit diriginte de santier autorizat si daca ajuta ... teoretic este simplu dar practic...

          Comentariu

          Procesare...