Decontare izolatie apartament

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • iuliutz
    Membru Marcant
    • 11.nov.2007
    • 457

    Decontare izolatie apartament

    Daca am executat o izolatie a apartamentului merita sa cer o factura pentru lucrare sau nu merita? Daca cer factura trebuie sa platesc TVA-ul in plus fata de pretul lucrarii care se ridica undeva pana la 500 ron Imi deconteaza cineva aceasta suma cum se specula mai demult ca poti primi pana la 60 % din valoarea lucrarii de izolare sau mai bine tine eu banii la buzunar si ii investesc in altceva?
    "Relaxeaza-te! si vei da cel mai bun lapte" - Milka
    Nu sunt expert, dar imi dau si eu cu parerea!
  • DTI
    Incepator
    • 11.mar.2007
    • 23

    #2
    Factura e necesara si pentru garantia lucrarii mai ales daca TVA-ul este de 500 ron insemna ca lucrarea a costat ceva si e pacat daca incepe sa se dezintegreze sa o reparati pe banii dvs.

    Comentariu

    • marian.bazavan
      Incepator
      • 05.nov.2006
      • 34

      #3
      buna! din propria experienta decontarea nu se face. raspunsul lor e ca 85% nu se aproba . cred ca se uita la venituri. daca ai venituri peste medie nu-ti da nimic inapoi! punct si gata! eu am incercat cu termopanele si nu am primit nimic. neoficial asa au zis ! sfatul meu e ca iti trebuie factura pt garantie.

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 13007

        #4
        De la cine sa primesti 60%? Nu cred ca se fac astfel de decontari.
        La suma investita cei 500 lei sunt infimi, parerea mea si garantie fara factura si chitanta mai greu.

        @marian.bazavan
        Deducerile la impozit nu mai sunt valabile. Au fost intr-un singur an dar nu era mare castig.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        Procesare...