OUG 7/2011, amenajare teritoriu si urbanism

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Zaky
    Incepator
    • 19.ian.2012
    • 13

    OUG 7/2011, amenajare teritoriu si urbanism

    Un sfat de la cei patiti...
    M-am apucat sa construiesc o casa la tara in iunie 2011, fara autorizatie de constructie, nestiind de aceasta ordonanta. Satul e cam uitat de lume, nu are nici post de politie, primaria este undeva la vreo 3 km, in alta comuna. Casa este parter + mansarda. Am ajuns la faza parter zidarie BCA, tavan pe grinzi de lemn, mansarda numai structura de lemn, acoperisul terminat cu tabla pusa. Nu am pus OSB-ul la mansarda, si am invelit-o de jur imprejur cu folie de plastic protectie de intemperii. Am zis sa-i fac autorizatia si sa intru in legalitate imediat dupa ce pun OSB-ul, geamurile si usa... pentru ca inca se putea face asta, insa in septembrie a trebuit sa renunt la toate acestea din motive independente de vointa mea. Acum, casa este in aceeasi faza. Am aflat de ordonanta acum cateva zile.
    Intrebare: Aceasta ordonanta ma afecteaza cumva? Poate sa vina cineva sa-mi darame casa, chiar asa nici macar jumatate construita? ce mai pot face sa intru cumva in legalitate?

    Orice sfat este binevenit ... cu multumirile anticipate
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3526

    #2
    nu ar trebui sa astepti sa vina cineva, depune repede documentatia pentru obtinerea autorizatiei...

    Comentariu

    Procesare...