Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare domiciliu

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Răspuns la: Schimbare domiciliu

in mod normal ar trebui sa se poata , pentru ca si enel si romtelecom imi trimit facturile pe adresa de aici , chiar daca in buletin am alta adresa , dar politia e ... de stat , si la noi totul se poate . o sa ma duc si eu la primarie dar nu am apucat poate ajung dupa viforul asta .

Comentariu

Postat în original de smeagle Vezi post
      in mod normal ar trebui sa se poata , pentru ca si enel si romtelecom imi trimit facturile pe adresa de aici , chiar daca in buletin am alta adresa , dar politia e ... de stat , si la noi totul se poate . o sa ma duc si eu la primarie dar nu am apucat poate ajung dupa viforul asta .
      Enelu si romtelecomul iti poat trimite facturile unde vrei tu ; de ex am o cabana in alt judet dar factura imi vine la locuinta de resedinta , cu alte cuvinte la intocmirea contractului poti specifica adresa de livrare a "corespondentei " respectiv a facturii .
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

Comentariu

Tradus :
        Se poate intimpla sa ai 14 case dar numai una poate figura ca domiciliu , la aia se face mutatia " . Aia este adresa oficiala , de acolo te ridica DNA-ul ....
        Pt asta am spus ca daca nu ai acte pe casa , militianul vine pe teren sa vada si sa intrebe lumea daca stati acolo .
        Instalatii verificari-revizii gaze

Comentariu

Cateva informatii de la o Autoritate Locala ce se refera la problematica evidentei persoanei, legat de "actul cu care se face dovada adresei de domiciliu sau de resedinta"
          http://www.sibiu.ro/ro2/cic/unact.php?id=139
          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

Community Manager MC

Comentariu

Bună ziua!
            La fel am și eu o problemă cu adresa, apartamentu l-am vândut pe care am adresa din c,i.
            Am casă în construcție, adresă nr.
            Până la finalizarea lucrării, stau în chirie, un copil a înplinit 14 ani și nu reușesc să-i fac c.i
            De la evidenta populației mi-au zis că trebe să ai unul dintre părinți aceași adresă unde vrei sa faci la copil buletinul!
            La locația cu construcția nu mă lasă să-mi schimb buletinul, zice că până nu e gata casa.
            Ce e de făcut? Pentru cazuri de genul ăsta nimeni nu are o soluție concretă!

Comentariu

Unde stai cu chirie, roaga sa-l ia in spatiu pe copil si-i faci CI. Cand termini casa va faceti toti mutatie la noul domiciliu.

Comentariu

Procesare...
              X